wersja testowa serwisu
  • BHP Łęczyca
  • AllePaznokcie - maseczki - ELE24
  • Restauracja

Awantura z użyciem noża przy Kazimierza Odnowiciela. Pijany 51-latek chciał zabić szwagra, grozi mu dożywocie

261-114278
fot. KPP w Łęczycy

Policjanci z łęczyckiej komendy zatrzymali 51-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Mężczyzna trzykrotnie ugodził nożem 41-latka. Na szczęście jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łęczycy. Sąd zdecydował już o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W czwartek, 11 czerwca dyżurny łęczyckiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z mieszkań przy ul. Kazimierza Odnowiciela w Łęczycy mężczyzna został ugodzony nożem. Na miejsce niezwłocznie pojechali policjanci, którzy na klatce schodowej zastali rannego 41-latka (Jako pierwsi informowaliśmy o tym w TYM MIEJSCU). Mężczyźnie udzielono pomocy medycznej. Na szczęście po opatrzeniu ran mógł opuścić szpital.

Policjanci szybko ustalili, że napastnikiem był jego szwagier. W czasie zatrzymania miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie.

- Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, pomiędzy ofiarą, a 51-latkiem doszło do kłótni rodzinnej. Po tym, jak 41–latek wychodził ze wspólnie zajmowanego mieszkania został zaatakowany przez 51- latka, który nożem zadał mu trzy ciosy, między innymi w ramię i udo - relacjonuje asp. Mariusz Kowalski, oficer prasowy KPP w Łęczycy.

Na miejscu pojawili się kryminalni i wraz z technikiem kryminalistyki zabezpieczyli wszystkie ślady mające związek z tym przestępstwem.

- Na podstawie zebranych dowodów Prokurator Rejonowy w Łęczycy przedstawił 51-latkowi zarzut usiłowania zabójstwa. Za takie przestępstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności - dodaje asp. M. Kowalski.

Sąd na wniosek prokuratury zastosował już trzy miesiące aresztu wobec podejrzanego.