wersja testowa serwisu

Wkrótce badania mammograficzne dla mieszkanek Witoni i okolic

Wkrótce badania mammograficzne dla mieszkanek Witoni i okolic

Na badania zapraszamy dnia 31 lipca 2020 r (piątek). Mammobus będzie podstawiony przed Urzędem Gminy w Witoni od godz. 9.00 do 16.00. Zapisów prosimy dokonywać pod numerem telefonu 42 2546410, 517 544 004.

Do rejestracji prosimy przygotować nr PESEL i nr telefonu.

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Co roku u 12 tysięcy Polek diagnozuje się raka piersi. Badania profilaktyczne to najskuteczniejsza forma wykrycia stanów chorobowych we wczesnym stadium rozwoju, która pozwala podjąć skuteczną terapię i daje szansę powrotu do zdrowia. W naszych mammobusach przeciętnie jeden/dwa razy dziennie wykrywamy raka piersi.

MEDICA Sp. z o.o. Sp. K. realizuje świadczenia zdrowotne w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia w zakresie profilaktyki raka piersi. Program skierowany jest do kobiet w wieku od 50 do 69 roku życia (w roku 2020 roczniki od 1951 do 1970), które w ciągu ostatnich 2 lat nie korzystały z bezpłatnej mammografii. Kobietom spoza grupy refundowanej oferujemy badania odpłatnie w kwocie 80zł. Dysponujemy mammobusem wyposażonym w nowoczesny certyfikowany aparat mammograficzny podlegający bieżącym testom i kontrolą jakości oraz wykwalifikowanym personelem z wieloletnim doświadczeniem.

Badania będą przeprowadzane z zachowaniem ścisłego reżimu sanitarnego zarówno ze strony personelu jaki i pacjentek (obowiązkowa maseczka).