wersja testowa serwisu

Będzie pełny lockdown w Polsce? Premier zabrał głos w tej sprawie

Będzie pełny lockdown w Polsce? Premier zabrał głos w tej sprawie

Na czwartek, 25 marca planowana jest kolejna konferencja rządu w sprawie nowych obostrzeń koronawirusowych. Wiele wskazuje na to, że może zostać wprowadzony pełny lockdown.

Trzecia fala koronawirusa coraz bardziej doskwiera Polakom. Dzisiaj (24 marca) pobity został dobowy rekord zakażeń, który teraz wynosi 29 979. Coraz więcej osób znajduje się także na kwarantannie (396 701). W wielu szpitalach brakuje miejsc dla pacjentów zakażonych wirusem SARS CoV-2, w związku z tym przywracane są oddziały covidowe, także w województwie łódzkim.

Podczas wizyty w Wadowicach Prezes Rady Ministrów, Mateusz Morawiecki potwierdził, że najpóźniej w czwartek (25 marca) przedstawione zostaną nowe obostrzenia, które wejdą w życie w najbliższy weekend i potrwają dwa tygodnie.

- Wokół nas Niemcy, Czesi wprowadzają nowe obostrzenia i my w czwartek przedstawimy nowe obostrzenia po to, żeby przydusić wirusa raz jeszcze - mówił M. Morawiecki.

Twardy lockdown miał być także wprowadzony m.in. w Niemczech, na co powoływał się Premier Mateusz Morawiecki. Jak podaje wiele źródeł tak się jednak nie stanie, bowiem Angela Merkel przyznała się do błędu i wycofała się z tej decyzji. Miało to m.in. związek z ostrą krytyką. Według Kanclerza Niemiec pomysł ten miał dobre intencje, jednak nie mógł być zrealizowany w tak krótkim czasie.

Podobne głosy od pewnego czasu pojawiają się w naszym kraju, szczególnie po wyroku Sądu Najwyższego, który uchylił wyroki w sprawach łamania obostrzeń pandemicznych. Czy pomimo to polski rząd zdecyduje się na wprowadzenie całkowitego lockdownu? Przekonamy się już jutro.