wersja testowa serwisu

Bezpieczeństwo w drodze do szkoły. Policjanci edukowali najmłodszych

261-135875
fot. KPP w Łęczycy

W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły", policjanci z Łęczycy prowadzą cykliczne spotkania z dziećmi z terenu powiatu, gdzie przekazują informacje dotyczące prawidłowych zachowań w ruchu drogowym. Tym razem mundurowi odpowiadając na zaproszenie odwiedzili uczniów ze szkoły w Sługach i Górze św. Małgorzaty.

W poniedziałek, 13 września policyjny profilaktyk wraz z dzielnicowymi i funkcjonariuszami ruchu drogowego spotkali się z uczniami szkoły podstawowej w Sługach i Górze św. Małgorzaty. Wszystko po to, aby nauczyć bezpieczeństwa zwłaszcza tych, którzy rozpoczynają swoją edukację.

Milusińscy poznali znaczenie kolorów sygnalizatora świetlnego, gdzie mogą spotkać takie urządzenia i jak je wykorzystać, aby prawidłowo dotrzeć na drugą stronę jezdni. Po lekcji właściwego korzystania z przejść dla pieszych nie zabrakło informacji o poruszaniu się po drogach. Tutaj policjanci przekazali książeczki edukacyjne dla utrwalenia przekazanej wiedzy. Dodatkowo stróże prawa poruszyli kwestie bezpieczeństwa w zakresie kontaktów z osobami obcymi, a starszych edukowali z odpowiedzialności karnej nieletnich.

źródło: KPP w Łęczycy