"Bezpieczny Motocykl" w powiecie łęczyckim. Policjanci podsumowali weekendowe działania

261-153954
fot. KPP w Łęczycy

W miniony weekend policjanci ruchu drogowego prowadzili działania trzeźwość, a dwa dni wcześniej pod lupa mundurowych byli kierowcy motocykli. Pięciu kierowców odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu a motocyklista jechał jednośladem pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień. Za takie przestępstwo grozi kara do 2 lat więzienia.

W miniony czwartek i piątek policjanci ruchu drogowego prowadzili działania „Bezpieczny Motocykl". Ich głównym celem było ograniczenie wykroczeń popełnianych przez nierozsądnych motocyklistów, a w konsekwencji poprawa bezpieczeństwa w tej grupie użytkowników dróg.

Podczas weekendu mundurowi kontrolowali stan trzeźwości wszystkich kierowców. W rezultacie, podczas tych dwóch działań stróże prawa skontrolowało ponad 150 pojazdów.

- Jeden z motocyklistów odpowie za prowadzenie pojazdu pomimo wydania przez starostę decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania. 35-letni mieszkaniec powiatu zgierskiego został zatrzymany na terenie Łęczycy. Za takie przestępstwo grozi kara do 2 lat więzienia - mówi asp. sztab. Mariusz Kowalski. - Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu odpowie aż pięciu kierujących. 29-latek zatrzymany na terenie Grabowa i 43-latek na terenie gminy Świnice Warckie za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości zostali ukarani mandatami po 2,5 tysiąca złotych. Za prowadzenie auta w stanie po użyciu alkoholu odpowie 55-letnia mieszkanka powiatu poddębickiego. Natomiast 55-latek, który jechał skuterem mając w organizmie 1,80 promila odpowie za przestępstwo drogowe. Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości jest zagrożone karą do 2 lat więzienia, zakazem prowadzenia pojazdów i wysoką karą grzywny.

Nieuchronnie zbliża się koniec wakacji, dlatego policjanci apelują o ostrożność i rozwagę podczas ostatnich dni letniego wypoczynku. Pamiętajmy o zdrowym rozsądku i kulturze jazdy na drodze.