wersja testowa serwisu

Brzezińska Liga Piłki Nożnej: Piąta kolejka pełna emocji i zaciętych spotkań

IMG_2311
fot. Maciej Wodzyński

Fani Brzezińskiej Ligi nie mogli w ten weekend narzekać na nudę. Piąta kolejka zapowiadała się na bardzo ciekawą i rzeczywiście taka była. Nie brakowało w niej ani zaciętych spotkań, ani pięknych bramek.

Wraz z przystąpieniem do rozgrywek nowych drużyn, poziom rozgrywek wyraźnie wzrósł. Praktycznie co kolejkę oglądamy bardzo ciekawe i zacięte spotkania, które często rozstrzygają się różnicą jednej czy dwóch bramek. Takich spotkań nie brakowało również w minionej, piątej kolejce. 

Weekend zainaugurowali piłkarze dwóch łódzkich drużyn - FC Jaroness i Company of Brothers. Po ciężkiej i zaciętej walce debiutujący w tym roku w Brzezińskiej Lidze piłkarze "Kompanii Braci" musieli uznać wyższość rywali, przegrywając o włos 5:6. Mimo kolejnego dobrego występu drużyna ta nadal musi czekać na swoją pierwszą punktową zdobycz w tym sezonie. Bez punktów piątą kolejkę zakończyli także inni debiutanci. Mowa o RTS Czerwonka, którzy wyraźnie przegrali z Misiami 5:12. Jedynym debiutantem, który tego dnia zdobył trzy punkty był Happy Meal, który wygrał 9:4 z Turbo Team.

W niedzielę widzowie mieli okazję obejrzeć mecze, które w zeszłych latach rozgrzewały atmosferę do czerwoności. Za takie spotkanie może uchodzić pojedynek WKS - OKS, który i tym razem dostarczył wielu emocji. Po 60 zaciętych minutach trzy punkty trafiły na konto Wybrzeża Klatki Schodowej, którzy zwyciężyli minimalnie, 3:2. Kolejnym ciekawym meczem wyróżniającym się nie tylko dobrym poziomem, lecz także bogatą historią, było starcie aktualnych mistrzów, Red Devils z obrońcami Pucharu Brzezin, Grubymi Wiórami. W przeszłości mecze pomiędzy nimi zwykle były bardzo zacięte, jednak tym razem Wiórom szybko udało się zdominować Czerwone Diabły. Ostatecznie "Wióry" wygrały aż 8:2, a aktualni mistrzowie przegrali drugie z czterech dotychczas rozegranych spotkań. W ostatnim, nie mniej zaciętym meczu 5. kolejki JRK Meble pokonali Prostrovię 7:5. Mecz pomiędzy Zieloną Stroną Mocy i Niezniszczalnymi został zweryfikowany jako walkower, gdyż Niezniszczalni borykali się z problemami kadrowymi i nie zdołali stawić się na mecz.

Po pięciu rozegranych kolejkach liderem jest debiutujący zespół Lumumby Łódź, który w miniony weekend pauzował z uwagi na nieparzystą liczbę drużyn. Z takim samym dorobkiem punktowym (12) na podium znajdują się także Grube Wióry i Wybrzeże Klatki Schodowej. W pierwszej czwórce, która w losowaniu par play-off będzie rozstawiona, na ten moment znajduje się również aktualny wicemistrz, JRK Meble. W tym momencie w finałowej ósemce znaleźliby się również: Prostrovia, Misie, Happy Meal i OKS.

Szósta kolejka Brzezińskiej Ligi już w najbliższy weekend, 22-23 maja. Mecze w oba dni rozpoczną się tradycyjnie o 16:30. W sobotę na orliku przy SP1 w Brzezinach o tej godzinie Lumumby Łódź spotkają się z Niezniszczalnymi, a równolegle na drugim boisku JRK Meble zagrają z Happy Meal. O 18:00 przy SP2 Turbo Team zmierzy się z Zieloną Stroną Mocy. W niedzielę widzowie zobaczą o jeden mecz więcej. O 16:30 przy SP1 Red Devils podejmą Company of Brothers, a przy SP2 WKS zmierzy się z Grubymi Wiórami. O 18:00 przy SP1 FC Jaroness zmierzą się z RTS Czerwonka, a na zakończenie OKS o tej samej godzinie przy SP2 spotka się z Prostrovią.

Autor: Matusz Cieślak