BSC Termy Poddębice brązowym medalistą Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Beach Soccerze!

Beach Soccer Club Termy Poddębice zakończył zmagania w tegorocznych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Podopieczni Marcina Olejniczaka do domów wrócą z brązowymi medalami!

Pierwsze trzy spotkania w wykonaniu Term Poddębice pozwoliły myśleć o medalu Mistrzostw Polski. Nasza drużyna miała na swoim koncie komplet punktów i przewodziła w klasyfikacji fazy pucharowej. Niestety, na zakończenie wtorkowych zmagań BSC Termy Poddębice uległ UKS Milenium Gliwice i stracił pozycję lidera turnieju. Gliwiczanie wygrali 4:1, choć to podopieczni Marcina Olejniczaka jako pierwsi zdobyli gola, a na listę strzelców wpisał się Wojciech Owczarek. O wygranej Milenium zadecydowała trzecia tercja, w której zespól z Gliwic zdobył aż trzy gole.

W bardzo ważnym mecz z Bocą Gdańsk, który odbył się na inaugurację ostatniego dnia Mistrzostw Polski, poddębiczanie długo prowadzili 1:0, jednak cztery minuty przed końcem spotkania rywale zdołali wyrównać i mecz zakończył się wynikiem 1:1. W dogrywce żadnej z ekip nie udało się zdobyć trafienia i mecz musiały rozstrzygnąć rzuty karne. W nich niestety lepsi byli gdańszczanie, który wygrali 4:1. W ekipie Term pomylili się Frącek oraz Stegliński, a jedynego gola zdobył Kasierski.

To, kto awansuje do wielkiego finału musiało rozstrzygnąć się w ostatniej serii spotkań. BSC Termy Poddębice pokonał osłabiony Pro-Fart Jeżów 8:2. Rywale z województwa łódzkiego, mimo tego, że mieli do dyspozycji tylko czterech zawodników, wyszli na piach i ambitnie grali do ostatniego gwizdka sędziego. Na drugim boisku Boca Gdańsk pokonała Borutę Zgierz 2:0 i było już wiadomo, że o tytuł mistrzowski powalczą zawodnicy z Gdańska oraz Gliwic, a o "brąz" Termy i Boruta.

Mecz o 3. miejsce był rewanżem za pierwszy mecz fazy grupowej, w którym Termalni pokonali zgierzan 5:4. To spotkanie lepiej rozpoczęli jedna Boruciarze, którzy po pierwszej tercji prowadzili już 3:0. Podopieczni Marcina Olejniczaka nie poddawali się jednak, czego efektem były dwa trafienia w drugiej odsłonie tego meczu. Trzecia kwarta lepiej rozpoczęła się dla zgierzan, którzy podwyższyli prowadzenie, jednak Termy nie pozostałe dłużne i za sprawą Kacpra Woźniaka ponownie złapali kontakt z przeciwnikiem.

Dwie minuty przed końcem świetną akcję przeprowadzili zawodnicy z Poddębic. Rywale stali jak wryci, a Fabian Kasierski doprowadził do wyrównania. Do końca regulaminowego czasu gry wynik się nie zmienił i konieczne było rozegranie dogrywki. Tutaj świetnym strzałem popisał się bramkarz z Poddębic - Adam Kapituła, wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie. Jak się później okazało, strzał ten ustalił wynik meczu i tym samym Termy Poddębice zajęły trzecie miejsce w najważniejszym turnieju w sezonie - Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Brach Soccerze!

Aktualizacja: Królem Strzelców turnieju został kapitan Term Poddębice, Antoni Frącek!

Wyniki Term Poddębice:
BSC Termy Poddębice - BSC Boruta Zgierz 5:4 (Gole: Jakub Gzyl, Jakub Stegliński, Antoni Frącek - 3)
BSC Termy Poddębice - Dragon Bojano 2:1 (Gole: Antoni Frącek, Kacper Woźniak)
BSC Termy Poddębice - Hemako Sztutowo 5:1 (Gole: Antoni Frącek - 4, Filip Mańka)
BSC Termy Poddębice - Milenium Gliwice 1:4 (Gol: Wojciech Owczarek)
BSC Termy Poddębice - Boca Gdańsk 1:1, karne 1:4 (Gol: Adam Kapituła)
BSC Termy Poddębice - BSC Pro-Fart Jeżów 8:2 (Gole: Dawid Gzyl, Jakub Gzyl, Wojciech Owczarek, Fabian Kasierski - 2, Antoni Frącek - 3)
Mecz o 3. miejsce: BSC Termy Poddębice - BSC Boruta Zgierz 4:4, dogrywka 5:4 (Gole: Jakub Gzyl, Antoni Frącek, Kacper Woźniak, Fabian Kasierski)

Kadra BSC Termy Poddębice: Filip Mańka, Adam Kapituła - Jakub Stegliński, Antoni Frącek, Bartek Jarych, Cyprian Lewandowski, Jakub Gzyl, Dawid Gzyl, Fabian Kasierski, Kacper Woźniak, Konrad Moks, Wojtek Owczarek, Bartek Jóźwiak.