Budżet Obywatelski 2024: Poznaliśmy projekty, na które będzie można oddać głos

BO-Leczyca

Dobiegły końca prace Zespołu do spraw Budżetu Obywatelskiego, który rozpatrywał złożone w jego ramach projekty. Ostatecznie, po weryfikacjach do głosowania zostanie dopuszczonych 8 projektów. 

Samo głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego rozpocznie się 25 września i trwać będzie do 6 października, więc jest jeszcze czas, aby zdecydować, na który projekt warto oddać swój głos.

Dopuszczone projekty:

  • Modernizacja i dostosowanie boiska przy ul. Ozorkowskie Przedmieście 6C dla potrzeb mieszkańców Łęczycy – 180 000,00 zł

Projekt obejmuje stworzenie ogólnodostępnego kompleksu sportowo-rekreacyjnego z oświetleniem i nawierzchnią naturalną. Pełny opis projektu znajduje się poniżej:

  • Zakup książek i organizacja wydarzeń kulturalnych (spotkań, warsztatów) dla mieszkańców w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy – 60 000,00 zł

Projekt polega na zakupie ponad 600 nowości książkowych i materiałów do zajęć dla dzieci i dorosłych oraz organizacji kilkunastu spotkań autorskich oraz warsztatów. Pełny opis projektu znajduje się poniżej:

  • Profesjonalne treningi nordic walking w Łęczycy – 6 500,00 zł

Projekt polega na zorganizowaniu i przeprowadzeniu 20 darmowych, profesjonalnych treningów nordic walking dla mieszkańców Łęczycy. Pełny opis projektu znajduje się poniżej:

  • Wymiana chodnika na ul. Łokietka i Jagiełły w Łęczycy – 175 000,00 zł

Projekt polega na wymianie nawierzchni chodnikowej na ulicach Łokietka i Jagiełły. Pełny opis projektu znajduje się poniżej:

  • Łęczyckie spotkania teatralne – 61 600,00 zł

Projekt polega na realizacji cyklu 3 wydarzeń teatralnych dla mieszkańców Łęczycy, których celem jest ułatwienie dostępu do kultury i sztuki na wysokim poziomie artystycznym. Pełny opis projektu znajduje się poniżej:


  • Zwierzolubowa Akcja – Darmowa Kastracja! Dbamy, bo kochamy! Ratujemy – kastrujemy i sterylizujemy Wspólnie razem dla zwierząt! – 101 000,00 zł

Projekt polega na przeprowadzeniu bezpłatnej sterylizacji/kastracji zwierząt właścicielskich i bezdomnych psów oraz kotów z terenu miasta Łęczyca. Pełny opis projektu znajduje się poniżej:

  • Wrota Czasu Miasta Łęczyca – 42 300, 00 zł

Projekt polega na ustawieniu „Wrót Czasu" na terenie miasta Łęczyca, które będą przedstawiało miejsca stanowiące o historii naszego miasta, a których już nie ma. Pełny opis projektu znajduje się poniżej:

  • Oaza relaxu – 120 950,00 zł

Projekt polega na zagospodarowaniu terenu na ulicy Marii Konopnickiej poprzez likwidację starej fontanny i postawieniu w jej miejscu wiaty, stołu do gry w szachy oraz chińczyka, a także zakupu dodatkowych ławek. Pełny opis projektu znajduje się poniżej: