wersja testowa serwisu

Budżet Obywatelski „Łódzkie na plus”. Poznaliśmy projekty zadań do wyboru

Budzet-Obywatelski

Poznaliśmy ostateczną listę projektów zadań, na które będzie można zagłosować w Budżecie Obywatelskim „ŁÓDZKIE NA PLUS". Do podziału jest 8 milionów złotych! Za kilka dni zaczynamy głosowanie.

Wykaz projektów zadań, spośród których wybierzemy najciekawsze, zatwierdził Zarząd Województwa Łódzkiego. Wyznaczył również punkty do głosowania.

Przypomnijmy, że w tej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego mieszkańcy będą mogli wybierać spośród 24 projektów zadań wojewódzkich. Dodatkowo, w 18 powiatach przeprowadzone będzie głosowanie na projekty powiatowe.

Nie we wszystkich, bo w sześciu powiatach (bełchatowskim, kutnowskim, łęczyckim, łowickim, łódzkim wschodnim i radomszczańskim), gdzie suma szacunkowych kosztów zgłoszonych projektów zadań nie wyczerpała łącznej kwoty środków przeznaczonych na daną pulę, projekty zadań zostaną zrealizowane bez konieczności dodatkowych wyborów.

Łącznie do głosowania dopuszczono 153 projekty zadań powiatowych. Głosowanie w ramach V edycji BO „ŁÓDZKIE NA PLUS" zostanie przeprowadzone od 28 czerwca do 16 lipca br. Wybrane zadania będą realizowane w 2022 roku.

Poniżej linki do wykazu projektów zadań, które zostaną poddane pod głosowanie:
OSTATECZNY WYKAZ PROJEKTÓW DOPUSZCZONYCH DO GŁOSOWANIA W RAMACH BUDŻETU OBYWATELSKIEGO „ŁÓDZKIE NA PLUS" NA 2022 R.

i tych, które zostaną zrealizowane bez głosowania:
Lista pul powiatowych, dla których głosowania w ramach BO „ŁÓDZKIE NA PLUS" na 2022 r. nie przeprowadza się

źródło: Urząd Marszałkowski w Łodzi