wersja testowa serwisu
  • BHP Łęczyca

Budżet Obywatelski "Łódzkie na plus": Poznaliśmy wybrane projekty. W poniedziałek startuje głosowanie

cm__20200903-122512_1
fot. Piotr Wajman

W najbliższy poniedziałek (7 września) rozpocznie się głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego „ŁÓDZKIE NA PLUS" na 2021 rok. Dziś w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego zaprezentowane zostały pomysły, na które będą mogli głosować mieszkańcy regionu.

O projektach zadań zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego poinformowali w czwartek (3 września), podczas briefingu prasowego Dawid Mazurkiewicz, dyrektor Departamentu Promocji UMWŁ oraz Katarzyna Moroz-Gołacka, naczelnik Wydziału Inicjatyw Społecznych.

- W tej edycji budżetu mieszkańcy województwa zgłosili w sumie 301 wniosków. Głosować będzie można na 34 projekty wojewódzkie i 190 projektów powiatowych – powiedział Dawid Mazurkiewicz, dyrektor Departamentu Promocji.

Są to projekty dotyczące, między innymi: sportu i turystki, zdrowia, ekologii, ochrony środowiska, upowszechniające kulturę i folklor regionu łódzkiego, poprawiające bezpieczeństwo publiczne, dotyczą też niezbędnych, zdaniem mieszkańców, inwestycji na drogach wojewódzkich.

W związku z dużą ilością pomysłów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego „ŁÓDZKIE NA PLUS" w tym roku jedynie w trzech powiatach naszego regionu: miasta Skierniewice, łęczyckim oraz wieruszowskim, głosowanie na projekty powiatowe nie zostanie przeprowadzone.

Głosowanie odbędzie się w dniach 7-18 września tego roku. Może wziąć w nim udział każdy pełnoletni mieszkaniec naszego regionu. Wszystkie szczegóły i wykaz poszczególnych projektów oraz przyporządkowane im kody, którymi należy się posługiwać wypełniając kartę do głosowania, dostępne są na stronie www.bo.lodzkie.pl.

Każdy pełnoletni mieszkaniec może zagłosować wyłącznie raz – może oddać głos na jeden projekt wojewódzki oraz na jeden projekt powiatowy (nie dotyczy to mieszkańców powiatów, w których głosowanie na zadania w ramach puli powiatowej nie odbędzie się).

Karty do głosowania można generować przez stronę www.bo.lodzkie.pl.

Głosowanie odbędzie się poprzez wrzucenie karty do urny w punktach wyznaczonych przez zarząd województwa łódzkiego. Wyniki głosowania poznamy do 16 października tego roku.

Załączniki:
Lista pul powiatowych, dla których głosowania w ramach budżetu obywatelskiego "ŁÓDZKIE NA PLUS" na 2021 rok nie przeprowadza się
OSTATECZNY WYKAZ PROJEKTÓW ZADAŃ DOPUSZCZONYCH DO GŁOSOWANIA W RAMACH BUDŻETU OBYWATELSKIEGO "ŁÓDZKIE NA PLUS" NA 2021 ROK

źródło: Urząd Marszałkowski w Łodzi