wersja testowa serwisu
  • AllePaznokcie - maseczki - ELE24
  • Restauracja
  • BHP Łęczyca

Burmistrz apeluje: „W tym trudnym czasie pamiętajmy o zwierzętach domowych”

zwierzeta-kot3

Z Ministerstwa Zdrowia docierają kolejne informacje dotyczące osób zakażonych koronawirusem. Na szczęście, w naszym mieście nadal nie ma osoby zainfekowanej. Oczywiście nie oznacza to, aby przestać stosować się do zaleceń służb sanitarnych. Jak przekazuje Burmistrz Paweł Kulesza, w tym trudnym czasie należy też pamiętać o zwierzętach domowych.

Na wstępie Burmistrz informuje, że w Łęczycy nie ma osoby zarażonej koronawirusem.

Myślę, że to najważniejsza informacja na tę chwilę. Nie ma osoby zainfekowanej w naszym mieście. Proszę, aby to nas nie zmyliło. Wciąż musimy pamiętać o tym, aby ograniczyć kontakty i bez ważniejszych powodów nie opuszczać swoich domów.

Dalej Paweł Kulesza zwraca uwagę na to, że musimy zachować odpowiedzialność nie tylko względem siebie i swoich bliskich, ale także naszych zwierząt.

W związku z rozprzestrzenieniem się wirusa SARS-CoV-2 zaczęło krążyć wiele nieprawdziwych informacji, jakoby koronawirus infekował także zwierzęta. Nie jest to naukowo udowodnione i do tej pory nie odnotowano takich przypadków – mówi Burmistrz – Apeluję więc do mieszkańców o więcej rozsądku i odpowiedzialności za zwierzęta domowe. Przede wszystkim, aby ich nie porzucać i nie narażać na bezsensowny stres i cierpienie.

źródło: UM Łęczyca