Burmistrz Paweł Kulesza o łęczyckiej siatkówce: "Jestem dumny z osiągnięć Lotnika"

Burmistrz Paweł Kulesza o łęczyckiej siatkówce: "Jestem dumny z osiągnięć Lotnika"
fot. archiwum Lotnika Łęczyca

Od trzech lat klub reprezentujący Łęczycę rozgrywa swoje mecze na szczeblu centralnym. Mowa oczywiście o siatkarskim Lotniku, z którego dumni są nie tylko kibice, dopingujący drużynę podczas niemal każdego meczu, ale także władze miasta, z Burmistrzem Pawłem Kuleszą na czele.

Awans MMKS Lotnik Łęczyca na szczebel centralny był historycznym sukcesem dla klubu i miasta, a teraz drużyna pisze kolejne karty w historii siatkówki w naszym mieście. Jak Burmistrz Łęczycy ocenia ocenia funkcjonowanie drużyny? 


- To cieszy, kiedy łęczycki klub dobrze funkcjonuje nie tylko pod względem administracyjnym, ale przede wszystkim pod względem sportowym. Każdy sukces jest reklamą naszego miasta, a to zawsze powód do zadowolenia - mówi Burmistrz Paweł Kulesza. - Działalność klubu MMKS Lotnik Łęczyca pokazuje jak duża w Łęczycy była tęsknota za siatkówką, naszym – jak to się mówi – drugim sportem narodowym, zaraz po piłce nożnej, a myślę, że są osoby, które tę dyscyplinę stawiają na pierwszym miejscu i mogą mieć ku temu solidne argumenty. Tym bardziej, że w Łęczycy siatkówka odgrywała ważną rolę w życiu sportowym mieszkańców, zważywszy na sukcesy drużyny kobiecej oraz działalność trenerskiej rodziny Lalków. 


Paweł Kulesza przyznaje, że nie było mu dane jeszcze oglądać Lotników w akcji na żywo, jednak śledzi poczynania drużyny.

- Jestem dumny z osiągnięć Lotnika, chociaż nie miałem okazji oglądać na żywo, ale staram się w miarę możliwości śledzić rozgrywki II Ligi, choćby dzięki relacjom zamieszczanym na Państwa stronie. Muszę też wspomnieć o radnych miejskich, którzy są na meczach Lotnika i są wiernymi kibicami tej drużyny - dodaje włodarz naszego miasta. - Pamiętam, gdy Lotnik awansował do II ligi i gdzieś mogły pojawić się wątpliwości, czy drużyna będzie prezentowała odpowiedni poziom, a okazało się, że nasi siatkarze są bardzo konkurencyjni i lubią sprawić miłe niespodzianki. Potrafią postawić się największym oraz po raz kolejny utrzymali się w II lidze, która, co potwierdzają tabele poszczególnych grup, ma naprawdę wysoki poziom rozgrywek.

Wiele razy w naszych publikacjach podkreślaliśmy, że większość zawodników wchodzących w kadrę Lotnika Łęczyca to zawodowi żołnierze. Ostatnie wydarzenia spowodowały, że wielu z nich - przez m.in. wyjazdy na granicę - przez długi czas nie mogło brać udziału w życiu drużyny. Mimo przeciwności łęczycanie utrzymali się jednak w rozgrywkach, w ostatnich meczach dając prawdziwy popis siatkówki. To chyba dodatkowy sygnał, że sztabowi i zawodnikom zależy na utrzymaniu tej dyscypliny sportu w naszym mieście.

- Myślę, że działalność każdego klubu sportowego powinna mieć ten motor napędowy, zwany pasją i nie inaczej jest w przypadku Lotnika. Jak już mówiłem, w Łęczycy istniała pewna tęsknota za siatkówką i to cieszy, że są ludzie, którym zależy na kultywacji tej dyscypliny sportowej. A jeżeli „siatkarskim bakcylem" zarażą więcej osób, tym lepiej dla łęczyckiej siatkówki i miasta - podkreśla Paweł Kulesza, który jednocześnie wysoko ocenia współpracę z zarządem klubu. - Współpraca z MMKS Lotnik Łęczyca przebiega prawidłowo, a przede wszystkim profesjonalnie. Co do kontynuacji współpracy, to sprawa wygląda tak samo dla wszystkich stowarzyszeń sportowych w naszym mieście otrzymujących dotację. Miasto ogłasza konkurs na realizację zadań z upowszechniania kultury fizycznej, a stowarzyszenia składają wnioski, które są później rozpatrywane. Jeśli Lotnik złoży taki wniosek, na pewno zostanie on rozpatrzony.

 

RODO oraz Polityka cookies
Z uwagi na wymogi prawne, niniejszym przedstawiamy informacje na temat przetwarzania danych dostarczanych przez Ciebie podczas korzystania z naszych portali informacyjnych. Klikając w przycisk "Przejdź do portalu", wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych za pomocą plików cookies przez naszych partnerów reklamowych dla celów opisanych poniżej. Jeśli nie wyrażasz zgody na przetwarzanie wspomnianych danych, w każdej chwili możesz opuścić nasz portal. Przechodząc dalej za pomocą przycisku „Przejdź do portalu”, Twoje dane będą przetwarzane przez nas na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora danych lub przez naszych partnerów. Przetwarzanie to nie wymaga wyrażenia przez Ciebie zgody, ale możesz mu się w każdej chwili sprzeciwić.
Stosowanie plików cookies oraz pozostałych technologii informatycznych
Nasz portal oraz nasi partnerzy, stosujemy pliki cookies i pozostałe technologie informatyczne, które gromadzą informacje m.in. o odwiedzanych przez Ciebie stronach internetowych oraz podstronach, a także o lokalizacji urządzenia. Ma to przede wszystkim na celu:
• zapewnienie bezpieczeństwa użytkowników w trakcie korzystania ze stron naszych portali informacyjnych,
• poprawę i stałe ulepszanie świadczonych przez nas usług, dzięki zbieraniu i wykorzystaniu tych danych w celach analitycznych i statystycznych,
• wyświetlanie spersonalizowanych reklam, które odpowiadają Twoim zainteresowaniom (remarketing).
Zakres wykorzystywania plików cookies możesz dowolnie określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Każda przeglądarka posiada własne ustawienia cookies. Jeśli nie wprowadzisz zmian w ustawieniach będzie to oznaczało, iż zgadzasz się na zapisywanie informacji w plikach cookies, a następnie na przechowywane ich w pamięci Twojego urządzenia. Zarówno my, jako właściciele portalu oraz nasi partnerzy możemy uzyskiwać dostęp do tych informacji. 
Wykorzystanie informacji
Aby dopasować wyświetlanie reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań, wykorzystujemy właśnie zebrane i zapisane informacje w plikach cookies. Administratorem Twoich danych jest Local Service sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi, przy ulicy Sienkiewicza 85/87 lok. 8, 90-057 Łódź. Możesz skontaktować się z nami za pomocą formularza kontaktowego oraz w dowolnym momencie wyrazić swój sprzeciw wobec tego rodzaju działań. 
Wykorzystywanie Twoich informacji przez naszych partnerów
Mając na uwadze współpracę z dostawcami reklamowymi informujemy, iż działania w celach marketingowych mogą podejmować nasi partnerzy, korzystający z powierzchni reklamowych w naszych portalach. Do naszych partnerów zaliczamy Google Adsense, a także agencje reklamowe, agencje interaktywne, domy mediowe oraz innych dostawców reklam, w tym Taboola. Podobnie, jak i my, nasi dostawcy reklam również gromadzą i wykorzystują informacje zgromadzone w plikach cookies. Dzięki takim danym, w naszych portalach zobaczysz reklamy dopasowane do Twoich zainteresowań.
Celem przetwarzania Twoich danych zawartych w plikach cookies przez naszych partnerów jest:
• przechowywanie Twoich informacji na urządzeniu z którego przeglądasz nasz portal i dostęp do nich
• wybór reklam do wyświetlenia w tym reklam spersonalizowanych,
• dopasowanie treści spersonalizowanych
• pomiar efektywności reklam,
• dostarczanie jak najbardziej efektywnych reklam, zgodnych z Twoimi zainteresowaniami.
Abyśmy wraz z naszymi partnerami mogli podejmować powyższe działania, wymagana jest Twoja zgoda, którą wyrażasz poprzez kliknięcie w przycisk „Przejdź do serwisu”. Pamiętaj, że Twoja zgoda jest dobrowolna. Bez niej korzystanie z naszych portali będzie pozbawione wielu funkcji, co może wpłynąć na jakość wyświetlanych informacji.
Twoje prawa
Pamiętaj, że udzieloną zgodę możesz w dowolnym momencie wycofać, korzystając a naszego formularza kontaktowego, jednak pamiętaj, iż wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Za pomocą wspomnianego formularza kontaktowego możesz także wyrazić swój sprzeciw wobec przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu lub prawnie uzasadnionego interesu naszych partnerów. Zgodnie z obowiązującym prawem, możesz zgłosić nam, jako podmiotowi wykorzystującemu Twoje dane żądanie dostępu do tych danych, zmiany ich, usunięcia lub ograniczenia wykorzystania. Zapraszamy Cię także do odwiedzenia naszej Polityki prywatności.