wersja testowa serwisu

Chciał przekupić interweniujących policjantów. 39-latek trafił do aresztu, grozi mu 10 lat więzienia

policja---kajdanki

Do policyjnego aresztu trafił 39-letni mężczyzna, który próbował przekupić policjantów. Zatrzymany, chcąc uniknąć kary grzywny za popełnione wykroczenia, zaproponował 800 złotych łapówki. Za takie przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W sobotę, 8 maja około godz. 12.00 w miejscowości Nowy Gaj policjanci z łęczyckiej drogówki zatrzymali do kontroli Opla, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 50km/h. Podczas kontroli okazało się, że 39-latek nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdu, gdyż w połowie minionego miesiąca zostały mu zatrzymane za jazdę pod wpływem alkoholu.

Mężczyzna, chcąc uniknąć kary grzywny za popełnione wykroczenia, próbował wręczyć funkcjonariuszom 800 złotych łapówki. Mundurowi zatrzymali 39-letniego mieszkańca województwa wielkopolskiego w policyjnym areszcie. Podejrzany usłyszał już zarzut wręczenia korzyści majątkowej. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Łęczycy zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny.

źródło: KPP w Łęczycy