wersja testowa serwisu

Chwile grozy w Łęczycy. Mężczyzna chciał skoczyć z balkonu. Na miejscu policja i straż pożarna

Zrzut-ekranu-2021-05-18-o-10.29.44
fot. KPP w Łęczycy

Policjanci z łęczyckiej komendy zapobiegli próbie samobójczej 37–latka. Dzięki natychmiastowej reakcji na tę informację mundurowi dotarli do desperata i odwiedli go od skoku z czwartego piętra. Mężczyzna został objęty specjalistyczną pomocą lekarską.

W poniedziałek, 17 maja 2021 roku około godziny 10.20 dyżurny łęczyckiej policji przyjął zgłoszenie o mężczyźnie, który zamierza odebrać sobie życie. Według opisu zgłaszającego desperat chciał skoczyć z balkonu na czwartym pietrze budynku wielorodzinnego znajdującego się na jednej z ulic w Łęczycy.

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Do działań zostały zaangażowane pozostałe służby ratunkowe. Stróże prawa widząc stojącego za barierkami mężczyznę, który dodatkowo trzymał nóż kuchenny w rękach podjęli z nim rozmowę. Dzięki negocjacjom prowadzonym przez Komendanta Powiatowego Policji w Łęczycy, który dowodził działaniami nie doszło do tragedii. 37-latek zszedł z balkonu i oddał nóż policjantom. W ten sposób determinacja i właściwie ukierunkowane działania mundurowych zapobiegły próbie samobójczej desperata. Decyzją lekarza mężczyzna został objęty specjalistyczną pomocą medyczną.

źródło: KPP w Łęczycy