wersja testowa serwisu

Co ze Świętem Róży w Kutnie? Mamy komentarz biura prasowego Urzędu Miasta

DSC00652
fot. Święto Róży 2019, Kutno

Okres, związany z panującą epidemią na świecie, powoduje wiele problemów w naszym codziennym życiu. Jeszcze miesiąc temu, rzadko kto spodziewał się, że sytuacja rozwinie się aż do takich rozmiarów.

Na czas pandemii zamykane są kluby, restauracje, ośrodki kultury, a każdego dnia przybywa osób objętych kwarantanną.

W związku z koniecznością zachowania wszelkich zasad bezpieczeństwa, kutnowski magistrat wydał szereg decyzji, które mają ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa w naszym mieście.

Decyzje te, dotyczą nie tylko harmonogramu pracy urzędu, lecz także wszelkich wydarzeń, które do tej pory były organizowane w Kutnie.

Jak wiemy, kutnowska majówka w tym roku została odwołana. Co z resztą imprez, które do tej pory cieszyły się dużą popularnością, w tym ze Świętem Róży?

- Wszystkie imprezy miejskie do czerwca są odwołane. Co do Święta Róży, jest za wcześnie, aby podejmować takie decyzje, wszystko zależy od rozwoju sytuacji - mówi EKU24 Joanna Brylska, kierownik biura prasowego Urzędu Miasta Kutno.

Nie ma jeszcze ostatecznej decyzji co do Dnia Dziecka, który co roku organizowany był na terenie kutnowskiego MOSiRu.

- Również ta impreza stoi pod znakiem zapytania i na pytanie - czy odbędzie się, musimy jeszcze trochę poczekać - kończy kierownik biura prasowego.

O aktualizacjach w tym temacie, poinformujemy niebawem w EKU24.