wersja testowa serwisu

Coraz więcej osób zaszczepionych w Punkcie Szczepień Powszechnych w Moszczenicy

0f0b114d-9c1b-4a61-9061-e54e170d1f59
fot. Urząd Gminy Moszczenica

Ponad 1000 osób zaszczepiło się już Punkcie Szczepień Powszechnych w Moszczenicy. Liczba ta szybko się powiększy, bowiem od 1 czerwca w Moszczenicy będzie można się zaszczepić szczepionką marki Pfizer.

- Z informacji systemowych wiemy, że na najbliższy wtorek czyli na pierwszy dzień szczepień Pfizerem zapisanych jest już 400 osób – informuje Włodzimierz Kaźmierczak, kierownik hali Sportowej w Moszczenicy.

Wolnych terminów szczepień można szukać m.in. https://pacjent.gov.pl/, na infolinii 989 lub bezpośrednio w punkcie szczepień pod nr tel.: 534 786 391.

Organizacja punktu przyspieszyła proces szczepień. Już od początku kwietnia starosta Piotr Wojtysiak prowadził negocjacje z wojewodą, dotyczące możliwości utworzenia takich miejsc w powiecie.Z obiektów zaproponowanych na terenie powiatu piotrkowskiego służby wojewody wybrały właśnie halę w Moszczenicy.

- Najważniejsze, że możemy służyć społeczeństwu i pomagać w tak ważnej kwestii jak zdrowie. Dzięki temu mieszkańcy naszej gminy mają możliwość szybszego zaszczepienia się. To dla nas duże wyróżnienie, bowiem obiekt przeszedł szczegółową weryfikację i sprawdza się doskonale. Wybór tego miejsca pokazuje, że dysponujemy budynkiem, który spełnia najwyższe standardy – podkreśla wójt Marceli Piekarek.

Organizacja punktu szczepień rozpoczynała się w okresie całkowitego zamknięcia obiektu. Teraz hala łączy funkcję sportową z funkcją medyczną. To duże wyzwanie dla pracowników.

– Oczywiście korzystanie z obiektu jest nadal ograniczone, ale już w godzinach popołudniowych lub w dniach, gdy nie ma szczepień organizowane są zajęcia sportowe m.in. tenis stołowy czy karate.Dbamy, aby spełnione były wszystkie zasady bezpieczeństwa. Zadbaliśmy m.in. o to, aby nie krzyżowały się drogi komunikacyjne osób zaszczepionych i pozostałych użytkowników – zapewnia Włodzimierz Kaźmierczak.

To, że punkt był potrzebny pokazuje rosnąca liczba zaszczepionych osób, która cieszy wójta Marcelego Piekarka. – Mam nadzieję, że wkrótce będziemy mogli wrócić do życia sprzed pandemii. Wszyscy odczuliśmy na sobie skutki lockdownu, dlatego gdy zwrócono się do nas o pomoc - nie odmówiliśmy, tym bardziej, że działalność sportowa byłą zawieszona. Teraz musimy pogodzić łagodzenie restrykcji ze szczepieniami, ale myślę, że wybór był oczywisty. Zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców jest najważniejsze.

Chcesz się zaszczepić w Moszczenicy? Skorzystaj z jednej poniższych możliwości rejestracji i wyboru punktu szczepienia:

  • zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989,
  • zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl,
  • wyślij SMS o treści "SzczepimySie" na numer 880 333 333,
  • skontaktuj się bezpośrednio z punktem szczepień pod nr tel.: 534 786 391.

źródło: UG Moszczenica