wersja testowa serwisu

Czwartek pod znakiem kolizji drogowych w powiecie opoczyńskim

270-133661
fot. KPP w Opocznie

Zbyt mała odległość, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe omijanie czy cofanie, to przyczyny czterech kolizji drogowych, do których doszło 22 lipca 2021 roku. Trzy z nich miały miejsce w Opocznie, jedna w Mniszkowie.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce o godz. 6.30 w Opocznie na ul. Piotrkowskiej. Kierowca Skody, 29-letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego, nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na jadące przed nim Renault. Kolejne zdarzenie z ul. Kościelnej miało miejsce o godz. 8.30. W tym przypadku 68-letni kierowca Skody, podczas cofania zderzył się z Mercedesem. Z kolei o godz. 9.45 na al. Sportowej, na tę chwilę nn. kierująca Volkswagenem, podczas omijania doprowadziła do zderzenia z zaparkowanym Renault .W tym przypadku policjanci ustalają tożsamość sprawcy kolizji. O godz. 11.00 w Mniszkowie, na ul Piotrkowskiej, 36-letnia kierująca Hyundai ix35, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i zderzyła się z kierującą Alfa Romeo oraz kierowcą Peugeot Partner. W zdarzeniach wszyscy uczestnicy byli trzeźwi, a sprawcy zostali ukarani mandatami karnymi.

Na szczęście w wyniku opisanych zdarzeń nikt nie ucierpiał, jednak jak każda taka sytuacja to stres dla jej uczestników. Dlatego tak ważne jest to, aby przestrzegać prostych zasad obowiązujących w prawie o ruchu drogowym. Bezpieczna odległość za pojazdem poprzedzającym, prędkość dostosowana do warunków drogowych i obowiązujących ograniczeń, odpowiednia odległość podczas omijania przeszkody, mogą znacząco zminimalizować możliwość kolizji drogowych czy poważniejszych w skutkach zdarzeń.

źródło: KPP w Opocznie