wersja testowa serwisu
  • Wybory Prezydenckie 2020 - Urząd Marszałkowski w Łodzi - II tura
  • Restauracja
  • BHP Łęczyca
  • AllePaznokcie - maseczki - ELE24

Do mieszkańców gminy Biała trafiają maseczki ochronne

coronavirus-4994036_960_720

W związku z wprowadzonym przez Rząd RP obowiązkiem zakrywania ust i nosa podczas przemieszczania się w przestrzeni publicznej do każdego gospodarstwa domowego strażacy OSP z terenu gminy Biała dostarczą w okresie od 20 do 29 kwietnia br. maski ochronne wielorazowego użytku. Akcję dystrybucji maseczek uzgodniono z Prezesem ZG ZOSP RP w Białej i Komendantem Gminnym ZOSP RP w Białej.

- Maski zostaną zawieszone przy wejściu na posesję w widocznym miejscu tak, by uniknąć bezpośredniego kontaktu z domownikami - informują przedstawiciele Urzędu Gminy Biała. - Maseczka jest wielorazowego użytku, 2-warstwowa ze 100% bawełny czesankowej wykazującej duże właściwości higroskopijno-filtrująco-absobujące wykonana z surowców posiadających atesty oeko-tex.

Ilość dostarczonych masek na posesję uzależniona jest od ilości osób wykazanych w deklaracji o wysokości opłaty za odpady komunalne złożonej w Urzędzie Gminy Biała. Maseczki zostały zakupione z rezerwy celowej na zarządzanie kryzysowe gminy Biała.

- O terminie dostaw mieszkańcy będą informowani poprzez SMS-y. Pierwszy etap dystrybucji maseczek - dla mieszkańców sołectw: Góry Świątkowskie, Rososz i Zabłocie - nastąpił w dniu 20 kwietnia. Zadanie wykonywali druhowie OSP Zabłocie - dodają władze gminy.