Do zakupów dorzucił sobie "gratisowy" sprzęt. 57-letni złodziej zatrzymany, grozi mu 5 lat więzienia

police-7265600_960_720

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Piątku ustalili sprawcę kradzieży przedłużacza elektrycznego wartego 600 złotych. 57-letniego sprawcę zatrzymali i przedstawili mu zarzut przestępstwa policjanci z wydziału kryminalnego. Za taki czyn grozi kara nawet do 5 lat więzienia. Policjanci odzyskali także skradziony przedłużacz.

W poniedziałek, 5 września dzielnicowi z Posterunku Policji w Piątku zostali zaalarmowani przez właściciela sklepu o kradzieży przedłużacza elektrycznego wartości 600 złotych. Do tego przestępstwa doszło 28 sierpnia 2022 roku na terenie Piątku. 

- Nieznany wówczas sprawca robił zakupy w sklepie. Niestety, poza zakupionym towarem, zapakował do samochodu także przedłużacz elektryczny, za który nie zapłacił. Następnie odjechał z miejsca - mówi asp. sztab. Mariusz Kowalski. - Dzielnicowi ustalili, że tej kradzieży dokonał 57-letni mieszkaniec powiatu zgierskiego. 6 września kryminalni z łęczyckiej komendy pojechali na teren posesji wytypowanego mężczyzny. Tam znaleźli skradziony przedłużacz. 57-latek został zatrzymany i jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut kradzieży. za to przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.