Dobry dzień płotkarzy MKLA na mityngu w Łodzi

IMG_6063
Płotkarze 400 ppł - Bartosz Subocz, Jakub Grabski, Mateusz Grabski (fot. MKLA Łęczyca)

Podczas Trzeciego Mityngu Kwalifikacyjnego Łódzkiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki dobrą formą popisali się płotkarze MKLA Łęczyca.

W biegu na 400 metrów przez płotki U-18 na trzeciej pozycji uplasował się Jakub Grabski (57.96 s). Rezultat ten daje mu aktualnie czwartą pozycję w tabelach Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. W rywalizacji U-20 na tej samej pozycji uplasował się starszy z braci Grabskich - Mateusz (58.38 s), a czwarty był Bartosz Subocz (59.20 s).

Bardzo dobrze radzili sobie sprinterzy na 110 metrów przez płotki. Dominik Bauer zajął trzecią lokatę w biegu U-18 (16.03 s). Wśród płotkarzy rocznika U-16 na pierwszym miejscu finiszował Hubert Woźniak (18.10 s), drugi był Szymon Matusiak (18.47 s), trzeci Szymon Pawłowski (20.34 s), a czwarty Jakub Żelechowski (20.42 s). Wszyscy zawodnicy ustanowili rekordy życiowe.

Natalia Bieniak na dystansie 80 metrów przez płotki U-16 poprawiła rekord życiowy (14.12 s), Nikola Tomes przebiegła ten dystans w czasie (14.99 s).