Dom Kultury w Łęczycy zaprasza na jesienne spacer śladami Jadwigi Grodzkiej

Dom Kultury w Łęczycy zaprasza na jesienne spacer śladami Jadwigi Grodzkiej

Jadwiga Grodzka {z domu Cuevas} to ważna i zasłużona mieszkanka Łęczycy, którą każdy z nas powinien znać. Fascynująca jest nie tylko jej postać, ale i dzieje jej rodziny, wplecione w historię naszego miasta. Była ona pedagogiem, regionalistką, inicjatorką odbudowy zamku w Łęczycy, organizatorką i pierwszym kustoszem Muzeum w Łęczycy. To autorka wielu publikacji dotyczących Łęczycy, jej historii, regionalnej sztuki ludowej i nie tylko. Za pracę na rzecz społeczności swojej „małej ojczyzny" była odznaczona m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Złotym Krzyżem Zasługi. Jest patronką jednej z ulic miasta i jednej ze szkół średnich.

Dom Kultury w Łęczycy zaprasza na klimatyczny, jesienny spacer śladami miejsc związanych z jej życiem i działalnością.

- Mamy nadzieję, że przy jego okazji, nie tylko zażyjecie zdrowego ruchu, trochę pogłówkujecie i zabawicie się rozwiązując zadania na trasie, ale także przybliżycie sobie postać Pani Jadwigi i poznacie kawałek historii naszego miasta. Jeśli zainteresuje Was jej życie i zechcecie pogłębić tą wiedzę polecamy publikacje jej autorstwa, a także książkę jej syna Zbigniewa Grodzkiego pt. „Wspomnienia o mojej matce Jadwidze Grodzkiej" - mówią organizatorzy. - Czekamy na Wasze zgłoszenia do 25.10. br.. Na spacer wybierzcie się w weekend, w dniach 26-29 października. Na finał, podczas którego sprawdzimy jak wykonaliście zadania i wręczymy Wam nagrody niespodzianki, zapraszamy w niedzielę 29 października do sali wystawowej DK (o dokładnej godzinie poinformujemy w piątek 27.10.23).

Spacer można również odbyć bez zgłoszenia i zaliczyć zadania bez nagród, dla własnej satysfakcji. Szczegóły przebiegu gry i inne załączniki można znaleźć TUTAJ. Mapa niezbędna do odszukiwania punktów z kodami QR, w których zwarte będą zadania, pojawi się w czwartek 26 października.