wersja testowa serwisu

Dożywocie dla policjanta, pięć lat dla policjantki. Takie kary grożą funkcjonariuszom z Piątku

Dożywocie dla policjanta, pięć lat dla policjantki. Takie kary grożą funkcjonariuszom z Piątku

Jak już informowaliśmy, prokurator przedstawił zarzuty funkcjonariuszom Posterunku Policji Policji w związku ze śmiercią 30-letniego mieszkańca Piątku. Teraz szczegóły podał rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej.

Komunikat Prokuratury Okręgowej:

Zebrany materiał dowodowy, w ocenie Prokuratury Okręgowej w Łodzi, dał podstawy do zarzucenia, 33-letniemu funkcjonariuszowi policji, który podejmował wieczorem w miniony piątek interwencję w mieszkaniu 30-latka przestępstwa, przekroczenia uprawnień i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, następstwem którego była śmierć pokrzywdzonego, bezprawnego pozbawienia wolności 30-latka oraz naruszenia nietykalności cielesnej jego brata. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Natomiast 35-letnia funkcjonariuszka podejrzana jest o niedopełnienie obowiązków służbowych, narażenie pokrzywdzonych na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a także o poświadczenie nieprawdy w notaniku służbowym i poplecznictwo. W jej przypadku można mówić o grożącej karze pozbawienia wolności w wymiarze do lat 5.

Z uwagi na dobro postępowania nie jest możliwe przekazanie bliższych informacji, co do treści złożonych wyjaśnień.