wersja testowa serwisu
  • EKO-GAZ Łęczyca
  • BHP Łęczyca

Dramat na autostradzie A2. Ciężarówka zmiażdżyła dwa busy. Nie żyje 54-latek, pięć osób jest rannych

9472EA42-B6C8-4CE7-8EB4-27FA17A41594
fot. OSP Łyszkowice

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło około 24:00 na 395 kilometrze autostrady A2 w kierunku Poznania, na wysokości miejscowości Dzierzgówek.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 58-letni kierujący samochodem ciężarowym z naczepą najechał na dwa busy, które zatrzymały się na autostradzie.

- Śmierć na miejscu poniósł 54-letni kierujący jednym z busów, który w momencie zdarzenia znajdował sie poza kabiną pojazdu, a jego 48-letniego pasażera hospitalizowano. Do szpitali trafił także 20-letni kierujący drugiego busa i jego trzej pasażerowie - relacjonują policjanci.

Jak dodają druhowie z OSP Łyszkowice, trzy osoby dodatkowo były uwięzione w rozbitych pojazdach. Na miejscu zdarzenia lądował Helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W nocy policjanci organizowali objazdy a także pod nadzorem prokuratora przeprowadzali szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia. Aktualnie ruch został puszczony lewym pasem.

Oprócz załogi śmigłowca LPR, na miejscu pracowały cztery zastępy straży pożarnej, trzy Zespoły Ratownictwa Medycznego i policja.