wersja testowa serwisu

Drogami powiatu łęczyckiego przejedzie Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków. Będą duże utrudnienia w ruchu

Drogami powiatu łęczyckiego przejedzie Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków. Będą duże utrudnienia w ruchu
fot. KPP w Łęczycy

Już 24 czerwca przez teren powiatu łęczyckiego będzie przebiegał trzeci etap Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności" i Olimpijczyków. Na czas przejazdu kolarzy będą występować utrudnienia w ruchu drogowym. 

Ponad 190 kilometrowa trasa 3 etapu wyścigu „Solidarności" i Olimpijczyków będzie przebiegała z Koluszek przez Piątek do Sieradza, a jego start odbędzie się o godz. 14.15. Wjazd kolarzy na powiat łęczycki przewidywany jest na godzinę 15.54. Na jego terenie LOTNY FINISZ wyznaczono w Piątku na ul. Łęczyckiej. Czas wyjazdu z naszego powiatu przewidywany jest na godzinę 16.46.

TRASA PRZEJAZDU

Peleton na blisko 38 km odcinek 3 etapu wyścigu, na teren powiatu łęczyckiego wjedzie w Bielicach (gm. Piątek) i drogą wojewódzką nr 703 uda się w kierunku Piątku. Tam na ulicy Łęczyckiej wyznaczony jest LOTNY FINISZ. Następnie pojedzie DW703 do Orszewic, gdzie na skrzyżowaniu skręci w kierunku Góry Świętej Małgorzaty i dalej przez Kosin, Ambrożew do Leśmierza, opuszczając nasz powiat. Następnie o godz. 16.33 kolarze wjadą ponownie na teren powiatu łęczyckiego w miejscowości Lubień, od drogi krajowej nr 91 w miejscowości Sierpów, aby pojechać przez Topolę Katową, Krzepocin Pierwszy i Drugi. Peleton po dojeździe do drogi wojewódzkiej nr 703 skręci w lewo, jadąc w kierunku Poddębic i o godz. 16.54 w Karkosach opuści powiat łęczycki.

Policjanci w celu zapewnienia płynności ruchu i bezkolizyjnego przejazdu peletonu, będą porządkować ruch pieszy i kołowy, zamkną ruch poprzeczny i dodatkowo podłużny w stronę kolumny kolarskiej podczas przejazdu. Planowane zamknięcie ruchu w Piątku nastąpi 20 minut przed wjazdem kolarzy na teren powiatu, jak i zamknięcie ruchu na dalszym etapie trasy przed planowanym przejazdem kolarzy do czasu przejazdu samochodu z napisem "KONIEC WYŚCIGU".

Apelujemy, zarówno do zmotoryzowanych, jak i pieszych uczestników ruchu drogowego o ostrożność, wyrozumiałość i stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy i służb porządkowych. Dla bezpieczeństwa uczestników wyścigu jak i własnego podczas przejazdu peletonu, w sposób właściwy należy sprawować opiekę nad dziećmi i zwierzętami. Prędkość kolumny wyścigu może sięgać nawet 50km/h.

źródło: KPP w Łęczycy