Drogowcy na ul. Kaliskiej w Łęczycy. Jeden pracuje, reszta się przygląda

Drogowcy na ul. Kaliskiej w Łęczycy. Jeden pracuje, reszta się przygląda
fot. nadesłane

W ostatnich dniach mieszkańcy Łęczycy mogą oglądać drogowców, którzy wykonują prace na ulicy Kaliskiej, przebiegającej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 703. Jak wynika z relacji naszych czytelników, często - mimo obecności kilku pracowników - swoje obowiązki wykonywał tylko jeden. 

Mieszkańcy naszego miasta, w tym przede wszystkim kierowcy, są zbulwersowani zaangażowaniem drogowców, którzy wykonują prace na ul. Kaliskiej. Jak czytamy w wiadomości do naszej redakcji, na miejscu naprawy znajduje się kilku pracowników, jednak zazwyczaj tylko jeden podejmuje jakieś działania. Taka sytuacja miała mieć miejsce od kilku dni.

Warto podkreślić, że na czas trwania prac na jednej z głównych ulic miasta tworzyły się ogromne korki. Jak opisują świadkowie, dochodziło także do niebezpiecznych sytuacji. O sprawie zostaliśmy poinformowali w minioną środę (11 stycznia) i niezwłocznie poprosiliśmy o komentarz Zarząd Dróg Wojewódzkich.

- Prace przy ul. Kaliskiej w Łęczycy, o które Państwo pytacie, wykonuje – zgodnie z przekazanym projektem organizacji ruchu – firma zewnętrzna. To roboty poprawkowe, bo wymiana łat, która wymagała największego zaangażowania sprzętu i powodowała największe utrudnienia, zakończyła się w ubiegły piątek. Trwające aktualnie uszczelnianie wypełnień jest prowadzone z użyciem mniejszej ilości sprzętu, a ruch wahadłowy sterowany ręcznie jest wprowadzany na krótszych odcinkach. Roboty prowadzone przy ul. Kaliskiej powinny zakończyć się w tym tygodniu, ale jest to uzależnione od pogody - przekazał nam Zespół Prasowy Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

Niestety nikt nie odniósł się do sytuacji opisywanej i zobrazowanej zdjęciem przez jednego z czytelników. Jak Państwo oceniają tę sytuację? Zachęcamy do podzielenia się swoją opinią. Do Państwa dyspozycji oddajemy naszą skrzynkę - adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..