wersja testowa serwisu

Duże zmiany w budynku GCKB w Grabowie. Co zostało zrobione?

196774887_573763417345273_1822208407433209417__20210608-101656_1
fot. Gminne Centrum Kulturalno Biblioteczka w Grabowie

W budynku Gminnego Centrum Kulturalno Bibliotecznego w Grabowie nastąpiły zmiany, dzięki którym znacznie poprawi się komfort pracy zarówno Instruktorów, jak i uczestników podczas zajęć i warsztatów.

Duże pomieszczenie, w którym dotychczas mieściła się Księgowość GCKB, przeistoczyło się w wygodną Salę Warsztatową, do użytku dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Sala jest wyposażona w nowe krzesła i stoły konferencyjne, przeznaczona na 20 miejsc siedzących.

- Możemy teraz oglądać projekcje filmów oraz przeprowadzać warsztaty w formie wizualnej, a to dzięki nowemu projektorowi. Pakowne regały powoli zapełniają się niezbędnymi artykułami plastyczno-technicznymi - opisują przedstawiciele GCKB w Grabowie.

Mała sala, w której nie było okien przeistoczyła się natomiast w pokój księgowości. Zostały zamontowane dwa okna dachowe, przez które wpada światło, w pomieszczeniu powstał także mały kącik kuchenny. Dotychczas pomieszczenie to było ciemne, bez okien. Oba pomieszczenia zostały odświeżone i odmalowane.

- Za prace remontowe serdecznie dziękujemy pracownikom Referatu Gospodarki Komunalnej Gminy Grabów. Dodatkowo zakupiliśmy duże lustro do sali muzycznej, które ułatwi dzieciom naukę gry na instrumentach dętych. Niezbędne przedmioty i akcesoria zostały zakupione ze środków pozostających w dyspozycji GCKB, niewykorzystanych ze względu na brak możliwości organizowania imprez w 2020 roku - dodają przedstawiciele Gminnego Centrum Kulturalno Bibliotecznego w Grabowie.

Koszty remontu i przygotowania pomieszczeń Gminnego Centrum Kulturalno Bibliotecznego w Grabowie, dotyczące Sali Warsztatowej oraz Księgowości to wydatek w kwocie: 22 193,00 zł. Suma obejmuje m.in. montaż okien dachowych; zakup farb, zapraw i przyrządów malarskich; zakup krzeseł konferencyjnych i stołów; zakup regałów, komody oraz szafek; elektroniki niezbędnej do prowadzenia warsztatów.

Zobacz zdjęcia: