wersja testowa serwisu

Duży pożar w gminie Bolesławiec, w ogniu stanęło kilka samochodów ciężarowych

90354792_1617635911708116_132011570803769344_n
Straty oszacowano na kilkadziesiąt tysięcy złotych (fot. OSP Bolesławiec)

Wieruszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności pożaru pojazdów, do którego doszło w gminie Bolesławiec. W wyniku tego zdarzenia spłonęły dwa samochody ciężarowe z przyczepami, meble oraz nadpaleniu uległ samochód osobowy i pojazd ciężarowy.

Do pożaru pojazdów doszło wczoraj (19 marca) po godzinie 4:00 na jednym z prywatnych parkingów w miejscowości Kolonia Bolesławiec – Chróścin (gm. Bolesławiec).

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że z nieustalonej do chwili obecnej przyczyny, ogień objął unieruchomionego ciężarowego mana wraz z przyczepą i ładunkiem mebli. W wyniku tego pożaru, ogień zajął również zaparkowanego obok ciężarowego mana wraz przyczepą, oraz nadpaleniu uległ osobowy mercedes i trzeci samochód ciężarowy - opisuje asp. sztab. Damian Pawlak z KPP w Wieruszowie.

Straty powstałe w związku z tym pożarem i uszkodzeniem pojazdów, wstępnie oszacowano na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Policjanci wyjaśniają przyczynę i okoliczności tego zdarzenia. Za spowodowanie pożaru, który zagraża mieniu wielkich rozmiarów, grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.