Duży pożar w gminie Witonia, w akcji osiem zastępów strażaków. Podczas akcji ranny został jeden z ratowników

Duży pożar w gminie Witonia, w akcji osiem zastępów strażaków. Podczas akcji ranny został jeden z ratowników
fot. KP PSP w Łęczycy

Kilka zastępów straży pożarnej pracowało w Romartowie (gm. WItonia), gdzie doszło do groźnie wyglądającego pożaru zabudowań.

We wtorek (9 stycznia) kilkanaście minut przed godziną 20:00 do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Romartów. Na miejsce zadysponowano osiem zastępów strażaków - trzy z JRG Łęczyca i pięć z OSP: dwa z Góry Św. Małgorzaty oraz po jednym z Daszyny, Topoli Królewskiej i Witoni.

- Działania straży pożarnej polegały na: oświetleniu terenu działań, podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się budynek gospodarczy, podaniu dwóch prądów wody w obronie na sąsiadujący budynek mieszkalny (pustostan), przeszukaniu pomieszczeń w obu budynkach, ugaszeniu pożaru w pomieszczeniu objętym ogniem, pracach rozbiórkowych konstrukcji dachu, wyniesieniu nadpalonych rzeczy z budynku i ich dogaszeniu oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy strażakowi, który uległ wypadkowi podczas prowadzonych działań - relacjonuje st. asp. Grzegorz Sobiński z KP PSP w Łęczycy. - Poszkodowany strażak po przebadaniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego został przetransportowany do Zespołu Opieki Zdrowotnej w Łęczycy.

Jak dodaje st. asp. G. Sobiński, w przeszukiwanych pomieszczeniach nie stwierdzono osób poszkodowanych. Akcja gaśnicza trwał 5 godzin i 38 minut.

Zobacz zdjęcia: