wersja testowa serwisu

Dwie drużyny MMKT Łęczyca wystąpią na Mistrzostwach Polski U-14

IMG_465_20210831-062912_1
fot. MMKT Łęczyca

Tenis, jako dyscyplina sportowa oraz sport olimpijski, mający swoje początki w XV wieku, zawsze był i jest kojarzony przez większość kibiców jako rywalizacja indywidualna. Co prawda oprócz rozgrywek singlowych, gra się również w parach deblowych oraz mikstach: kobieta + mężczyzna. Jednak w światowym tenisie od wielu lat znane są rozgrywki drużynowe na najwyższym szczeblu, czyli reprezentacji narodowych. Wśród mężczyzn jest to Davis Cup, najstarsza drużynowa impreza w historii sportu światowego, natomiast kobiety rywalizują w Federation Cup. 

Natomiast w tenisie młodzieżowym w Polsce, PZT – Warszawa organizuje corocznie dla klubów tenisowych Drużynowe Mistrzostwa Polski w poszczególnych kategoriach wiekowych, które odbywają się w sezonie letnim. W każdej drużynie musi się znaleźć min. 4 dziewczynek / chłopców, zgłoszonych do rozgrywek w jednym klubie – dziewczynki oraz chłopcy grają osobno. Tym samym najlepsze zespoły wyłonione w eliminacjach rywalizują w Finale A oraz B.

- Absolutny HIT, tego nie było nigdy w historii „Królewskiej Łęczycy", nawet od czasów Kazimierza Wielkiego, ani w historii naszego tenisa wojewódzkiego - mówi Grzegorz Jasiński, MMKT Łęczyca. - Po finale Drużynowych Mistrzostw Polski U-12 w tenisie, rozegranych w Pszczynie, gdzie TEAM – A oraz TEAM – B zajęły dwa piąte miejsce, nasze dwie młode drużyny ponownie awansowały do finałów DMP w Poznaniu, tym razem w kategorii starszej U-14, wśród 9 innych zespołów klubowych z całej Polski.

MMKT Łęczyca jest tym samym jedynym klubem w Polsce, który w tego typu imprezie Drużynowe Mistrzostwa Polski U-12 oraz U-14, pod Patronatem Prezydenta i Premiera RP oraz Firmy LOTOS, grając na najwyższym poziomie centralnym, był wcześniej w czerwcu U-12 i będzie obecnie we wrześniu U-14, reprezentowany przez 2 drużyny: Team A oraz Team B. Dodatkowo warto zaznaczyć, że tego typu sukces sportowy w naszym tenisie młodzieżowym od wielu lat nie był notowany. 

- Niestety jesteśmy jedynym klubem sportowym w mieście, (mimo wielu zasług sportowych oraz zbudowaniu od zera, 8 kortowego obiektu tenisowego bez pomocy władz miasta), który ani w tym, ani w roku ubiegłym nie otrzymał od UM żadnej złotówki. Dlatego w dniu dzisiejszym, ciesząc się z wielkiego sukcesu naszych dziewczynek, złożyliśmy pismo – wniosek do Burmistrza Miasta o dofinansowanie ze środków podatników wyjazdu drużyn: Team A oraz Team B do Poznania, licząc na pomoc i trzymając kciuki za powodzenie - dodaje Grzegorz Jasiński. - Jednocześnie możemy zapewnić, że postaramy się godnie reprezentować Królewską Łęczycę i walczyć o jak najwyższe lokaty, wśród 8 najlepszych klubów w Polsce.