wersja testowa serwisu

Dwóch pijanych kierowców zatrzymanych przez łęczyckich policjantów. Jeden miał dożywotni zakaz kierowania

261-136614
fot. KPP w Łęczycy

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego tylko minionej doby zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. 53-latek, który nie posiadał uprawnień, jechał Mercedesem mając ponad promil alkoholu w organizmie. Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 43-latek, który nie dość, że kierował osobówką mając ponad pół promila, to jeszcze złamał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Takie przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

We wtorek, 28 września około godziny 17.30 patrol ruchu drogowego zatrzymał na terenie gminy Piątek osobowego Mercedesa. Badanie stanu trzeźwości u 53-letniego kierowcy wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazał się, że to nie jedyne jego przewinienie. Poza konsekwencjami za przestępstwo drogowe mężczyzna został ukarany wysoką grzywną za prowadzenie osobówki bez uprawnień.

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 43-latek, który wsiadł za kierownicę Renault. Tego kierowcę do kontroli policjanci zatrzymali około godziny 10.30 na terenie gminy Łęczyca. Nie dość, że w jego organizmie było ponad pół promila alkoholu, to złamał on także dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Auto, którym kierował trafiło na policyjny parking. Teraz o losie przestępców drogowych zadecyduje sąd.

- Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grożą 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny. Naruszenie sądowego zakazu jest przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat pozbawienia wolności - przypomina st.asp. Mariusz Kowalski z KPP w Łęczycy.