Wypadek autokaru z dziećmi. Uczniowie z Łódzkiego jechali na wycieczkę, podróż przerwana w Końskich [Foto]

wypadek
KP PSP w Końskich

Wypadek autobus  z uczniami ze szkoły w Strzelcach Małych. Do zderzenia autokaru z osobówką doszło w Końskich. I choć na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, to interwencja ta była skierowana na poszkodowanych z samochodu osobowego. Dzieci i ich opiekunowie wyszły ze zdarzenia bez szwanku. 

Do wypadku doszło we wtorek, 30 maja rano, kilka minut przed godziną 8.00 rano, na skrzyżowaniu ul. Koneckich Odlewników z ulicą Staszica w Końskich. 

- 29 dzieci, 4 opiekunów i kierowca podróżowali w stronę Warszawy drogą wojewódzką 728. Na skrzyżowaniu z ulicą Staszica, z prawej strony wyjechała im osobowa skoda. W tym samochodzie podróżowało pięć młodych osób. Za kierownicą siedziała 18-latka, ona i 17-letni pasażer zostali zakleszczeni w pojeździe. Po zabezpieczeniu działań uwolniliśmy te dwie osoby, były w ciężkim stanie, przekazaliśmy je medykom. Na pokładzie śmigłowca LPR-u zostały przetransportowane do szpitala - informuje st. kpt. Mariusz Czapelski, oficer prasowy KP PSP w Końskich.

Szczęśliwie najmłodsi z autokaru nie odnieśli żadnych obrażeń, po rozpytaniu i sprawdzeniu czy żaden z drugoklasistów nie jest ranny zdecydowano zabezpieczyć najmłodszych w pobliskiej szkole ponadpodstawowej.

- Dzieci przemaszerowały pod opieką strażaków i policji do pobliskiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich. To zaledwie kilkadziesiąt metrów od miejsca zdarzenia - przekazał nam st. kpt. Mariusz Czapelski, oficer prasowy KP PSP w Końskich

29 uczniów II klasy Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzelcach Małych jechały we wtorkowy poranek na wycieczkę do Magicznych Ogrodów w miejscowości Trzcianki w województwie lubelskim. Opiekę nad uczniami sprawuje czterch opiekunów.

Foto: KP PSP w Końskich