wersja testowa serwisu

Dziecięcia i Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Jarochowa sprzątała świat

IMG_20200919_09271_20200921-105803_1
fot. nadesłane
Członkowie Dziecięcej i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Jarochowa (gm. Daszyna) włączyli się w tegoroczną akcję sprzątania świata.

- Akcja sprzątania świata organizowana jest zawsze w trzeci weekend września. W ostatnich latach była jakby trochę zapomniana, dlatego postanowiliśmy tę tradycję podtrzymać - mówi druh Grzegorz Woźniak, jeden z opiekunów DiMDP w Jarochowie. - Dziecięca i Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Jarochowa sprzątała las, który położony jest na terenie naszej wsi. Jest to las należący do nadleśnictwa Kutno, stąd obecność na naszej akcji pana leśniczego Sławomira Walczaka, który dodatkowo zaciekawił naszych młodych strażaków opowieściami związanymi z tematyką leśną oraz przywiózł nam upominki w postaci maskotek.

Tego typu działania przynoszą wiele korzyści. Nie tylko poprawiają wizerunek lasu ale także mają wpływ na bezpieczeństwo. Dzieci i młodzież uprzątnęły śmieci na odcinku od drogi krajowej nr 91 w kierunki wsi Lipówka na całej długości lasów państwowych.

- Pośród zebranych śmieci zdarzały się odpady szklane, które jak wiadomo mogą powodować powstawanie pożarów przy dużym nasłonecznieniu. Dlatego działania na terenie lasu miały duży związek z pożarnictwem - dodaje dh Grzegorz Woźniak. - Takie akcje są bardzo potrzebne nie tylko dla środowiska ale także dla naszej młodzieży, która mogła dziś dużo się nauczyć, spędzając czas na świeżym powietrzu. Po zakończeniu akcji wszyscy udaliśmy się na teren jednostki OSP Jarochów. Po ciężkiej pracy zregenerowaliśmy siły pieczonymi nad ogniskiem kiełbaskami.

Organizacją akcji oraz nadzorem nad nią zajęli się opiekunowie DiMDP: druhowie Grzegorz Woźniak i Zbigniew Radecki.

Zobacz zdjęcia: