wersja testowa serwisu

Dzielnicowi uczą, jak „świecić przykładem”. Za nami spotkanie w Szkole Podstawowej w Piątku

261-137049
fot. KPP w Łęczycy

W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Świeć Przykładem" dzielnicowi z Posterunku Policji w Piątku odwiedzili uczniów miejscowej podstawówki. Informując o zaletach korzystania z elementów odblaskowych edukowali uczniów jak uniknąć zagrożeń czyhających w „sieci".

W środę, 6 października  dzielnicowi z Piątku odwiedzili uczniów miejscowej podstawówki. W ramach działań „Świeć Przykładem" przypominali nie tylko podstawowe zasady obowiązujące niechronionych uczestników ruchu drogowego, ale przed wszystkim zachęcali do noszenia elementów odblaskowych.

Okres jesienny to czas kiedy rośnie liczba zdarzeń z udziałem pieszych, co wiążę się bezpośrednio z pogarszającą się widocznością na drodze. Piesi są najmniej chronionymi uczestnikami ruchu, co powoduje, że to oni często stają się ofiarami wypadków drogowych. Dlatego jak tradycja szkoły nakazuje, każdy pierwszoklasista został wyposażony w opaskę odblaskową przez mundurowych, aby świecił przykładem i był przede wszystkim bezpieczny na drodze.

Profilaktyczne porady od mundurowych dotyczył również bezpiecznego korzystania z internetu oraz dla starszych nie zabrakło informacji w zakresie odpowiedzialności karnej nieletnich.

źródło: KPP w Łęczycy