wersja testowa serwisu

„Dzień bezpieczeństwa” w Szkole Podstawowej w Wilczkowicach

261-99423

Grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Wilczkowicach zorganizowało „Dzień bezpieczeństwa". Celem tego wydarzenia było uświadomienie uczniom zagrożeń, z którymi mogą się spotkać, na rożnym etapie swojego życia. Tematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zagrożeń czyhających w sieci omówili policjanci z łęczyckiej komendy.

Policjanci z łęczyckiej komendy w ramach akcji pn. „Dzień bezpieczeństwa" odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Wilczkowicach. W trakcie prelekcji mundurowi przypomnieli słuchaczom zasady ruchu drogowego. Szczególną uwagę zwrócono na prawidłowe przechodzenie przez jezdnię zwłaszcza podczas korzystania z autobusów szkolnych. Nie zabrakło również informacji na temat elementów odblaskowych, których noszenie na co dzień może uratować życie. Ponadto uczniowie podczas spotkań ze stróżami prawa dowiedzieli się, jakie negatywne skutki niesie niewłaściwe korzystanie z powszechnych w dzisiejszych czasach portali społecznościowych oraz komunikatorów internetowych i jak im zapobiec.

Szczególną uwagę zwrócono na niebezpieczeństwo wynikające z zawierania znajomości z osobami, które mogą podawać się za kogoś innego. Na zakończenie w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły" najmłodsi słuchacze otrzymali elementy odblaskowe.

info: KPP w Łęczycy