Dzień Dziecka? Toż to niedługo! Wiemy, kto wystąpi

DSC06996

Jeśli mieszkasz w Łęczycy, to mówiąc „Dzień dziecka", myślisz „koncerty". Nie inaczej jest w tym roku i choć do obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka pozostał ponad kwartał, my dziś możemy już ogłosić gwiazdę, która swoim koncertem uświetni to wyjątkowe wydarzenie.

Gwiazda wieczoru została wybrana przez łęczyckie dzieci. Podpowiadamy – mało kto wie jak wygląda naprawdę, ale wiele osób słyszało jej utwory. Gwiazdą tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka będzie wokalistka Bryska!

Ukrywająca swoje prawdziwe oblicze różowowłosa wokalistka Bryska zadebiutowała w połowie roku 2021 i od tego czasu może pochwalić się większą ilością premier niż niejeden znany artysta. 23-Latka w swoich tekstach bawi spostrzeżeniami na temat rzeczywistości, nie szczędzi gorzkich słów swoim ex-om w balladach, w dynamicznych utworach porusza tematy, jakich na próżno szukać we współczesnym popie. Wszystko w takt melodii tak chwytliwych, że od jakiegoś czasu nucą je wszyscy.

Od kwietnia 2021 roku, kiedy zadebiutowała singlem 'naiwna', przyzwyczaiła fanów do regularnego wydawania nowej muzyki – czy to jako oficjalne single, tzw. piosenki 'pomiędzy' czy remixy. Wszystkie z nich w tempie wręcz geometrycznym zdobywają coraz większe grono fanów. Co roku dostarcza też kolejną porcję radiowych hitów – od „lato (pocałuj mnie)" w 2021, przez „mam kogoś lepszego", „Sambę" i „odbicie" w 2022 (najczęściej odtwarzany polski utwór tamtego roku!), „kraksę" i „Miss Americanę" w 2023 roku po jej nowy przebój „Obca", jak podbił serca słuchaczy w roku 2024. W międzyczasie były wyprzedane trasy koncertowe („Nasze LOVESTORY Tour" w 2023), i ogromna ilość koncertów plenerowych, wyróżnienie w programie Spotify RADAR, nominacja do Fryderyka za najlepszy debiut, a także… interpretacja utworu Bryskiej jako oficjalny temat na maturze ustnej z języka polskiego!

Ma na koncie 4 EPki i płyty długogrające – „jestem Bryska" (2021), „moja ciemność" i reedycję „moja ciemność²" (2022) i najnowszą „biorę wdech (hikikomori)" (2023). Część z nich to już Platynowe i Multi-Platynowe Płyty, a jeżeli dodać do tego ponad 10 Złotych Płyt za utwory singlowe, kolekcja trofeów Bryskiej może przyprawić o zawrót głowy.

Rok 2024 to kolejne nowe piosenki, nowe koncerty wiosną i latem oraz jesienna trasa klubowa „HANAMI (re)tour".

źródło: UM Łęczyca