wersja testowa serwisu

Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn w Bibliotece Publicznej Gminy Witonia

Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn w Bibliotece Publicznej Gminy Witonia

Wraz z początkiem wiosny prawie na całym świecie - 8 marca i 10 marca świętujemy kolejno Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn. O Dniu Kobiet prawie każdy pamięta i choć nie jest świętem urzędowo wolny, to w tym dniu czuć niemalże atmosferę nieoficjalnych wakacji. Kobiety obdarowywane są kwiatami, kartkami, słodyczami i innymi upominkami. Czeka na nie wiele atrakcji.

Z kolei 10 marca mamy w kalendarzu Dzień Mężczyzny, o którym to święcie niestety najczęściej zapominamy. Tradycja obchodzenia tego dnia została zainicjowana w Trynidad i Tobago w 1999 roku. Dzień Mężczyzn uznawany za oficjalne święto w ponad 70 krajach przypada w listopadzie, zaś w Polsce obchodzimy go w marcu.

Czego pragną kobiety i mężczyźni? Nie ma prostej odpowiedzi. Czego pragną kobiety i mężczyźni czytający? W tym momencie można pokusić się o postawienie odpowiedzi na to hipotetyczne pytanie – pragną książek.

W dniach 8 – 10 marca na Czytelniczki i Czytelników Biblioteki Publicznej Gminy Witonia czeka niespodzianka – regał książkowych nowości, także tych z niedalekiej przeszłości, o znanych i mniej znanych kobietach i mężczyznach w roli głównej.

Serdecznie zapraszamy do biblioteki!

A ponieważ 8 i 10 marca tuż, tuż stąd z okazji zbliżających się Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn dla obecnych i przyszłych Czytelniczek i Czytelników naszej biblioteki wszystkiego najlepszego, radości i uśmiechu oraz wielu niezapomnianych chwil w towarzystwie książek życzy Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Witonia.