wersja testowa serwisu

Dzień Strażaka w łęczyckiej Komendzie Powiatowej PSP

Dzień Strażaka w łęczyckiej Komendzie Powiatowej PSP

W dniu patrona strażaków św. Floriana, w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy odbył się apel z okazji Dnia Strażaka.

Ze względu na pandemię koronawirusa COVID-19, podobnie jak w 2020 roku, nie było uroczystych obchodów Dnia Strażaka. Apel odbył się na wewnętrznym placu komendy. Wzięli w nim udział strażacy i pracownicy cywilni będący tego dnia na służbie i w pracy oraz strażacy, którzy otrzymywali awanse na wyższe stopnie służbowe.

Po meldunku złożonym przez dowódcę uroczystości kpt. Mariusza Kamińskiego zastępcy łódzkiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi st. bryg. Zbigniewowi Łyszkowiczowi odegrany i odśpiewany został hymn państwowy. Następnie głos zabrał komendant powiatowy PSP w Łęczycy mł. bryg. Wojciech Pernal, który podziękował za służbę i pracę wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym.

Po przemówieniu wręczono odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe.

Srebrną odznaką „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej" odznaczony został st. kpt. Marcin Kornat.

Awanse na wyższe stopnie służbowe otrzymali:

Stopień starszego kapitana:
- kpt. Marcin Kornat
- kpt. Emil Durys

Stopień kapitana:
- mł. kpt. Mariusz Kamiński

Stopień starszego aspiranta:
- asp. Adam Baranowski
- asp. Grzegorz Krzyżaniak

Stopień aspiranta:
- mł. asp. Krzysztof Budzyński
- mł. asp. Cezary Pisera
- mł. asp. Damian Zasadzki

Stopień starszego ogniomistrza:
- ogn. Marcin Doniak
- ogn. Paweł Gmerek
- ogn. Michał Nowicki

Za wzorową postawę i wysokie osiągnięcia w realizacji zadań służbowych dyplomem komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej wyróżniona została mł. bryg. Edyta Pabin-Kaźmierczak.

Nominacje na wyższe stopnie służbowe oraz dyplom wręczali zastępca łódzkiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi st. bryg. Zbigniew Łyszkowicz, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy mł. bryg. Wojciech Pernal oraz prezes zarządu oddziału powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Łęczycy druh Wojciech Zdziarski.

Na zakończenie głos zabrał zastępca łódzkiego komendanta wojewódzkiego PSP w Łodzi st. bryg. Zbigniew Łyszkowicz oraz prezes zarządu oddziału powiatowego ZOSP RP w Łęczycy druh Wojciech Zdziarski.

Opracowanie: Tomasz Suski, KP PSP w Łęczycy

Zdjęcia: KP PSP w Łęczycy

Zobacz zdjęcia: