wersja testowa serwisu
  • AllePaznokcie - maseczki - ELE24
  • BHP Łęczyca
  • Restauracja

E-sport - co powinieneś o nim wiedzieć?

E-sport---co-powinienes-o-nim-wiedziec

E-sporty cieszą się ogromną (i wciąż rosnącą) popularnością na całym świecie. Czym właściwie jest sport elektroniczny? Co warto wiedzieć o tej dziedzinie i czy warto się nią zainteresować?

  1. Czym jest e-sport?
  2. Najpopularniejsze e-sporty
  3. Zakłady e-sportowe
  4. Sprawdź sam!


Czym jest e-sport?

E-sport, czyli sport elektroniczny, może być definiowany na dwa sposoby. Pierwszą, najbardziej popularną odmianą jest gaming sportowy - punktowane i klasyfikowane rozgrywki między graczami komputerowymi. Przedmiotem zmagań są gry komputerowe, najczęściej typu RPG, strzelanki lub wyścigi. Drugi rodzaj sportów elektronicznych są sporty wirtualne, czyli zautomatyzowane symulacje rozgrywek w różnych dyscyplinach, takich jak piłka nożna, tenis czy wyścigi.

Najpopularniejsze e-sporty

Do najpopularniejszych e-sportów można zaliczyć takie gry jak League of Legends, Need for Speed, Rocket League czy Counter-Strike. Turnieje w tych dyscyplinach gromadzą tysiące widzów z całego świata, a najlepsi zawodnicy zrzeszeni są w klubach podobnych do tych, które funkcjonują w sporcie tradycyjnym. Większość z gier stanowiących sporty elektroniczne można zakupić na internetowych platformach typu Steam, natomiast widzowie mogą oglądać transmisje z rozgrywek na żywo za pośrednictwem takich portali jak YouTube czy Twitch.

Zakłady e-sportowe

Zakłady e-sportowe i dotyczące sportów wirtualnych są coraz popularniejsze. Wśród przyczyn można wymienić między innymi fakt, że rozgrywki są zawsze efektowne i emocjonujące, a sporty elektroniczne nie są zależne od różnych czynników losowych, takich jak złe warunki atmosferyczne. Ogromną zaletą jest także to, że zawodnicy e-sportowi rzadko (lub wcale) ulegają kontuzjom związanym z uprawianiem swojej dyscypliny. Najpopularniejszymi przedmiotami zakładów bukmacherskich w e-sporcie są gry takie jak rocket league czy League of Legends.

Sprawdź sam!

Sporty elektroniczne to wyjątkowo przystępna i łatwa do wypróbowania dyscyplina - w przeciwieństwie do tradycyjnych rozgrywek sportowych, przeszkody nie stanowi słabsza kondycja organizmu czy problemy zdrowotne. Dlatego jeśli zainteresowałeś się e-sportem i chciałbyś spróbować swoich sił w tej dziedzinie, nic nie stoi na przeszkodzie! Wiele gier można przed wykupieniem przetestować za darmo, więc przed podjęciem decyzji będziesz mógł sprawdzić, czy taka rozrywka cię interesuje. Możesz też zacząć śledzić zmagania innych graczy lub wypróbować zakłady bukmacherskie dotyczące sportów elektronicznych.