wersja testowa serwisu

Elektronicy z ZS im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy wśród najlepszych w okręgu

Untitled

W Zespole Szkół Elektroniczno-Informatycznych w Łodzi odbyły się zawody II stopnia (okręgowe) Olimpiady Elektrycznej i Elektronicznej EUROELEKTRA.

W zawodach uczestniczyło 13 uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki w pierwszym etapie olimpiady, wśród nich uczniowie Zespołu Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy, Bartłomiej Art z klasy IV TEiE oraz Szymon Gąsiński z klasy III AFE. Zakwalifikowanie się do zawodów okręgowych i możliwość rywalizacji z elektronikami z najlepszych techników w województwie mazowieckim i łódzkim (z Łodzi Warszawy i Zduńskiej Woli) to duże osiągnięcie naszych uczniów.

EUROELEKTRA - interdyscyplinarna olimpiada sprawdzająca kompetencje uczniów z zakresu elektryki, elektroniki i teleinformatyki, organizowana przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich jako trójstopniowe zawody o zasięgu ogólnopolskim. Finaliści olimpiady uzyskują zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie oraz prawo do wstępu na uczenie wyższe bez postępowania kwalifikacyjnego.

Gratulujemy uczniom, czekamy na wyniki zawodów okręgowych.