wersja testowa serwisu

Fatalny stan chodnika przy drodze powiatowej w Daszynie. Mieszkańcy obawiają się o swoje bezpieczeństwo

Untitled
fot. nadesłane

Mieszkańcy Daszyny od roku proszą o naprawę chodnika przy drodze powiatowej relacji Drzykozy - Osędowice, nieopodal skrzyżowania z DK91. Jego aktualny stan pozostawia wiele do życzenia, a przede wszystkim stwarza bardzo duże zagrożenie dla pieszych.

Do naszej redakcji zgłosili się bezsilni mieszkańcy Daszyny, którzy poprosili o pomoc w walce o modernizację chodnika przy drodze powiatowej nr 2502E​. Z ich relacji wynika, że od roku starają się nakłonić zarządcę drogi do wykonania remontu. W ubiegłym roku - według relacji mieszkańców, którzy mieli kontaktować się ze Starostwem Powiatowym w Łęczycy - prace w tym miejscu nie mogły być zrealizowane ze względu na brak środków finansowych.

- Potwierdzamy, że Zarząd Dróg Powiatowych w Łęczycy odpowiedział w sprawie uszkodzonego chodnika, osobie która zgłosiła taki problem. W piśmie poinformowaliśmy, iż na dzień 17.12.2020 r. nie posiadamy odpowiednich środków i zasobów, a obecne uszkodzenia zostaną usunięte do dnia 30.09.2021 r - poinformowała ELE24 Beata Miłecka, Zastępca Dyrektora ZDP w Łęczycy.

Jak dodaje Zastępca Dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Łęczycy, naprawa chodnika nadal jest planowana w tym roku, ale termin prac został wydłużony do końca 2021 roku. Dlaczego?

- Na chwilę obecną liczba pracowników Obwodu Drogowego jest ograniczona w związku z trwającym sezonem urlopowym. Pozostali pracownicy wykonują pilne prace drogowe związane z naprawą dróg po sezonie zimowym oraz związane z letnim utrzymaniem - mówi Beata Miłecka.

Czy mieszkańcy w końcu doczekają się remontu i nie będą musieli obawiać się o bezpieczeństwo swoje i dzieci? Do sprawy wrócimy.

Zobacz zdjęcia: