Najważniejsze wideo w ele24

Funkcjonariusze z Garbalina po raz kolejny pokazali dobre serca

Funkcjonariusze z Garbalina po raz kolejny pokazali dobre serca
fot. chor.sztab.Izabela Stolarczyk-Stusek

Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Garbalinie zjednoczyli się, aby wesprzeć jednego ze swoich kolegów. Z inicjatywy Dyrektora Okręgowego w Opolu oraz Dyrektora Okręgowego w Łodzi, podjęto działania mające na celu wsparcie jednej z lokalnych rodzin, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

W wyniku tragicznej powodzi, która dotknęła Opolszczyznę, wielu mieszkańców straciło dorobek swojego życia. Wśród poszkodowanych znalazł się funkcjonariusz Służby Więziennej Robert Zientek z Nysy wraz z rodziną. Na apel o wsparcie odpowiedzieli funkcjonariusze oraz pracownicy Zakładu Karnego w Garbalinie, organizując zbiórkę i udzielając pomocy. Do inicjatywy szybko dołączyło się Stowarzyszenie Motocykliści Łęczyca oraz NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa, którzy przekazali środki finansowe na zakup niezbędnych rzeczy poszkodowanej rodzinie.

- Funkcjonariusze naszej jednostki, na czele z zastępcą dyrektora mjr. Pawłem Wochalem, udali się do Nysy, aby osobiście przekazać zebrane środki rzeczowe. Wśród przekazanych darów znalazły się: bon do sklepu na zakup mebli kuchennych oraz stołu z krzesłami, myjka ciśnieniowa, wąż ogrodowy, expres do kawy, taczka, żywność oraz środki niezbędne do usuwania skutków powodzi. Dla 6-letniej Zuzi, córki funkcjonariusza również znalazła się niespodzianka -rower. Dziewczynka nie kryła szczęścia z powodu prezentu. Podczas wizyty rodzina opowiedziała o trudnych chwilach związanych z powodzią oraz oprowadziła funkcjonariuszy po terenach najbardziej dotkniętych przez żywioł. Mimo dramatycznych doświadczeń, spotkanie było przepełnione wdzięcznością i nadzieją na lepsze jutro, a wsparcie jakie otrzymali, dodało im otuchy w odbudowywaniu swojego życia - relacjonuje chor. sztab.Izabela Stolarczyk-Stusek.

To piękny przykład solidarności, który pokazuje, jak ważna jest wzajemna pomoc w obliczu nieszczęścia. Wspólny wysiłek funkcjonariuszy, organizacji oraz darczyńców jest świadectwem jedności. Gest ten podkreśla prawdziwego ducha wspólnoty i odpowiedzialności, jaki cechuje funkcjonariuszy w obliczu trudnych wyzwań.