wersja testowa serwisu
  • BHP Łęczyca
  • Restauracja
  • AllePaznokcie - maseczki - ELE24

Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Garbalinie nie przestają pomagać. Tym razem pojawili się w Domu Dziecka w Grotnikach

0_0_2100_1400_resize_d44ca93c374021544ef61eefc8562186aea1af5_20200521-133226_1
fot. Zakład Karny w Garbalinie

W czwartek, 21 maja płk Grzegorz Tomaszewski - Dyrektor Zakładu Karnego w Garbalinie, przekazał kierownictwu Domu Dziecka w Grotnikach, zebrane przez kadrę jednostki, zabawki, książki, gry planszowe, ubrania oraz zakupione przybory szkolne. Jest to już kolejna edycja niesienia pomocy i wsparcia potrzebującym w czasie trwania epidemii COVID-19, która została przeprowadzona przez funkcjonariuszy jednostki penitencjarnej w Garbalinie.

Na terenie całej Polski, w tym również na terenie łódzkim, trwa akcja Ministerstwa Sprawiedliwości oraz podległej ministerstwu Służby Więziennej pod nazwą #ResortSprawiedliwościPomaga. W ramach założeń i głównych priorytetów akcji we wszystkich jednostkach penitencjarnych kraju uruchomiona została produkcja środków ochrony osobistej.

- Środki wyprodukowane przez więźniów trafiają do najbardziej potrzebujących, tj. głównie do szpitali, domów opieki społecznej, domów dziecka, hospicjów - informuje kpt. Adam Kowalski. - Akcja #ResortSprawiedliwościPomaga nie polega tylko na produkcji. We wszystkich aresztach śledczych i zakładach karnych naszego kraju, funkcjonariusze SW spontanicznie zaangażowali się w akcje niosące pomoc. Organizowane są zbiórki funduszy finansowych, za które funkcjonariusze zakupują m.in. placówkom medycznym specjalistyczny sprzęt medyczny, środki ochrony osobistej.

Mając na względzie panujący stan epidemiczny spowodowany wirusem SARS-CpV-2, funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Garbalinie nie pozostali także obojętni na problemy potrzebujących.

- Należy w tym momencie przypomnieć, iż w ramach zbiórek funduszy finansowych, przeprowadzonych wśród funkcjonariuszy naszego zakładu karnego, wsparte zostało już Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Łęczycy oraz łęczyckie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci - dodaje kpt. Adam Kowalski z ZK Garbalin. - Dzisiejsze przekazanie zabawek i przyborów szkolnych pensjonariuszom Domu Dziecka w Grotnikach, to kolejna edycja akcji #ResortSprawiedliwościPomagato. W najbliższym czasie kierownictwo zakładu karnego zaplanowano także przekazanie partii maseczek ochronnych, wyprodukowanych przez osadzonych, instytucjom wymagającym takowego wsparcia.

Zobacz także: 
...

ELE24 - Wiadomości Łęczyca - Wiadomości - Słodycze i bajki dla Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Łęczycy