GDDKiA zamontowała na autostradach i "eskach" Łódzkiego jaskrawe tablice! O czym informują kierowców?

GDDKiA zamontowało na autostradach i "eskach" Łódzkiego jaskrawe tablice! O czym informują kierowców?
GDDKiA w Łodzi

Węzły dróg ekspresowych i autostrad w Łódzkiem z nowymi tablicami. Chodzi o charakterystyczne, jaskrawe tablice z ikonografiką i napisem "STOP - zły kierunek". Takie rozwiązanie ma ostrzegać kierowców przed wjechaniem na drogę pod prąd i jest od lat stosowane chociażby na drogach Austrii, Niemiec, Słowacji czy Chorwacji.

Na drogach województwa łódzkiego będzie bezpieczniej. Na niektórych węzłach autostradowych i węzłach dróg ekspresowych ruszył montaż znaków STOP – zły kierunek

- Charakterystyczne tablice z symbolem dłoni i piktogramem znaku B-2 „zakaz wjazdu" mają zapobiegać wjeżdżaniu pod prąd na trasy szybkiego ruchu. Incydentalnie zdarzają się takie sytuacje i są bardzo niebezpieczne. Specjaliści z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego wytypowali osiem miejsc na terenie województwa łódzkiego - wyjaśnia Maciej Zalewski, rzecznik prasowy z łódzkiej GDDKiA.

Pierwsze tablice zamontowano we wtorek, 12 kwietnia, w najbliższych dniach zamontowane zostaną pozostałe.

Gdzie zostały zamontowane tablice?

Na terenie województwa łódzkiego znaki "STOP - Zły kierunek" staną w ośmiu lokalizacjach: 

Na węzłach autostradowych:
  • Stryków (A1/DK14)
  • Zgierz (A2/DW702)
  • Piątek (A1/DW703)
  • Łódź Górna (A1/DW714);

Na węzłach trasy S8:

  • Tomaszów Mazowiecki Południe
  • Jakubów
  • Sieradz Południe
  • wyjazd ze stacji paliw

Dodajmy, że świeżo zamontowane tablice nie są znakami informacyjnymi -mają służyć jako wzmocnienie obowiązującej organizacji ruchu.Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w ubiegłym roku, w kilku miejscach przy drogach szybkiego ruchu pilotażowo ustawiła charakterystyczne tablice informacyjne z ostrzeżeniem przed wjazdem pod prąd. Teraz montują je na stałe.

- W marcu tego roku zamontowaliśmy pierwsze ze 111 nowych tablic. W kwietniu będziemy kontynuować nasze działania i przy drogach pojawią się kolejne ostrzeżenia. Jednak na tym nie poprzestaniemy i liczba tablic będzie wzrastać - tłumaczy GDDKiA.

Wklej tutaj kod osadzenia...