wersja testowa serwisu

Gmina Grabów: Pijany motorowerzysta bez uprawnień do kierowania zatrzymany przez policję. Okazało się, że był poszukiwany

policja-kajdanki
fot. policja

Policjantki ruchu drogowego z łęczyckiej komendy zatrzymały pijanego 35-letniego motorowerzystę. Dodatkowo złamał on dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i był poszukiwany. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi 2 lata pozbawienia wolności. Nietrzeźwy kierowca trafił już do aresztu, gdzie spędzi ponad dwa lata.

25 lutego 2021 roku około godz. 17.20 policjantki ruchu drogowego zatrzymały na terenie gminy Grabów motorowerzystę. Kierowcą jednośladu okazał się 35-latek, u którego w organizmie było blisko 3,5 promila alkoholu. Dodatkowo wyszło na jaw, że złamał on dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i jest poszukiwany. Zgodnie z wyrokiem sądu nie stawił się on do odbycia kary pozbawienia wolności.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi między innymi kara do 2 lat pozbawienia wolności. W związku z wcześniejszym wyrokiem za przestępstwa drogowe trafił już do aresztu, gdzie spędzi ponad dwa lata.

źródło: KPP w Łęczycy