Gmina Krośniewice: Rusza budowa portu multimodalnego. Burmistrz Katarzyna Erdman: "Nie jest to moje ostatnie słowo w rozwijaniu naszej gminy"

Gmina Krośniewice: Rusza budowa portu multimodalnego. "Nie jest to moje ostatnie słowo w rozwijaniu naszej gminy"

Startuje inwestycja za ponad 65 milionów złotych. W gminie Krośniewice w ciągu dwóch lat powstanie port multimodalny. Pieniądze z podatków znacząco zasilą budżet Gminy Krośniewice,

W miejscowości Krzewie, na zaproszenie Burmistrz Krośniewic Katarzyny Erdman, odbyła się konferencja prasowa w związku z rozpoczęciem robót nad budową terminala lądowego drogowo-kolejowego pod nazwą „Multimodal Terminal Miratrans" w lokalizacji Morawce – Krzewie".

Na spotkanie przybyli: Poseł na Sejm RP Marek Matuszewski, Starosta Powiatu Kutnowskiego Daniel Kowalik, reprezentująca Senatora Przemysława Błaszczyka, Dyrektor Biura Aleksandra Dudkiewicz, Przedstawiciele Rady Miejskiej Krośniewice - Mariola Łukomska i  Krzysztof Trzeciak, Dyrektor ds. Transportu w firmie Miratrans - Kamil Wojciechowski, przedstawicielki głównego wykonawcy MK STELLA – Dyrektor Projektu - Andżelika Pawlak i Menedżer Projektu Ewelina Krygier.

- Jak wiadomo, niektóre towary potrzebują szybkiego transportu. Dlatego terminal taki jak ten, który tu powstanie, zapewni zwiększoną mobilność przewozu dóbr ze wschodniej do zachodniej części Polski. Nieodzownym jest też fakt, że obiekt ten pozwoli na zmniejszenie bezrobocia w tym regionie – mówi Poseł Matuszewski.

- Ta duża inwestycja wpłynie pozytywnie na rozwój nie tylko gminy Krośniewice, ale również całego Powiatu Kutnowskiego. Niezwykle cieszę się z faktu, że Pani Burmistrz Katarzynie Erdman udało się doprowadzić do rozpoczęcia prac nad tym niezwykle istotnym projektem – mówił podczas konferencji Starosta Kutnowski Daniel Kowalik.

- Nie jest to moje ostatnie słowo w rozwijaniu naszej gminy. Dążę do tego, aby gmina Krośniewice stała się takim centrum inwestorów. Mam tego świadomość, jak już jest tu jedna tak duża firma, to za chwilę będzie zainteresowanie innych - podkreśla Burmistrz Krośniewic, Katarzyna Erdman.

Po zabraniu głosu przez zaproszonych gości nastąpiło oficjalne wbicie pierwszej łopaty.

Zobacz materiał filmowy z konferencji: 
 

RODO oraz Polityka cookies
Z uwagi na wymogi prawne, niniejszym przedstawiamy informacje na temat przetwarzania danych dostarczanych przez Ciebie podczas korzystania z naszych portali informacyjnych. Klikając w przycisk "Przejdź do portalu", wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych za pomocą plików cookies przez naszych partnerów reklamowych dla celów opisanych poniżej. Jeśli nie wyrażasz zgody na przetwarzanie wspomnianych danych, w każdej chwili możesz opuścić nasz portal. Przechodząc dalej za pomocą przycisku „Przejdź do portalu”, Twoje dane będą przetwarzane przez nas na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora danych lub przez naszych partnerów. Przetwarzanie to nie wymaga wyrażenia przez Ciebie zgody, ale możesz mu się w każdej chwili sprzeciwić.
Stosowanie plików cookies oraz pozostałych technologii informatycznych
Nasz portal oraz nasi partnerzy, stosujemy pliki cookies i pozostałe technologie informatyczne, które gromadzą informacje m.in. o odwiedzanych przez Ciebie stronach internetowych oraz podstronach, a także o lokalizacji urządzenia. Ma to przede wszystkim na celu:
• zapewnienie bezpieczeństwa użytkowników w trakcie korzystania ze stron naszych portali informacyjnych,
• poprawę i stałe ulepszanie świadczonych przez nas usług, dzięki zbieraniu i wykorzystaniu tych danych w celach analitycznych i statystycznych,
• wyświetlanie spersonalizowanych reklam, które odpowiadają Twoim zainteresowaniom (remarketing).
Zakres wykorzystywania plików cookies możesz dowolnie określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Każda przeglądarka posiada własne ustawienia cookies. Jeśli nie wprowadzisz zmian w ustawieniach będzie to oznaczało, iż zgadzasz się na zapisywanie informacji w plikach cookies, a następnie na przechowywane ich w pamięci Twojego urządzenia. Zarówno my, jako właściciele portalu oraz nasi partnerzy możemy uzyskiwać dostęp do tych informacji. 
Wykorzystanie informacji
Aby dopasować wyświetlanie reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań, wykorzystujemy właśnie zebrane i zapisane informacje w plikach cookies. Administratorem Twoich danych jest Local Service sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi, przy ulicy Sienkiewicza 85/87 lok. 8, 90-057 Łódź. Możesz skontaktować się z nami za pomocą formularza kontaktowego oraz w dowolnym momencie wyrazić swój sprzeciw wobec tego rodzaju działań. 
Wykorzystywanie Twoich informacji przez naszych partnerów
Mając na uwadze współpracę z dostawcami reklamowymi informujemy, iż działania w celach marketingowych mogą podejmować nasi partnerzy, korzystający z powierzchni reklamowych w naszych portalach. Do naszych partnerów zaliczamy Google Adsense, a także agencje reklamowe, agencje interaktywne, domy mediowe oraz innych dostawców reklam, w tym Taboola. Podobnie, jak i my, nasi dostawcy reklam również gromadzą i wykorzystują informacje zgromadzone w plikach cookies. Dzięki takim danym, w naszych portalach zobaczysz reklamy dopasowane do Twoich zainteresowań.
Celem przetwarzania Twoich danych zawartych w plikach cookies przez naszych partnerów jest:
• przechowywanie Twoich informacji na urządzeniu z którego przeglądasz nasz portal i dostęp do nich
• wybór reklam do wyświetlenia w tym reklam spersonalizowanych,
• dopasowanie treści spersonalizowanych
• pomiar efektywności reklam,
• dostarczanie jak najbardziej efektywnych reklam, zgodnych z Twoimi zainteresowaniami.
Abyśmy wraz z naszymi partnerami mogli podejmować powyższe działania, wymagana jest Twoja zgoda, którą wyrażasz poprzez kliknięcie w przycisk „Przejdź do serwisu”. Pamiętaj, że Twoja zgoda jest dobrowolna. Bez niej korzystanie z naszych portali będzie pozbawione wielu funkcji, co może wpłynąć na jakość wyświetlanych informacji.
Twoje prawa
Pamiętaj, że udzieloną zgodę możesz w dowolnym momencie wycofać, korzystając a naszego formularza kontaktowego, jednak pamiętaj, iż wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Za pomocą wspomnianego formularza kontaktowego możesz także wyrazić swój sprzeciw wobec przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu lub prawnie uzasadnionego interesu naszych partnerów. Zgodnie z obowiązującym prawem, możesz zgłosić nam, jako podmiotowi wykorzystującemu Twoje dane żądanie dostępu do tych danych, zmiany ich, usunięcia lub ograniczenia wykorzystania. Zapraszamy Cię także do odwiedzenia naszej Polityki prywatności.