wersja testowa serwisu

Gmina Krośniewice: Rusza budowa portu multimodalnego. Burmistrz Katarzyna Erdman: "Nie jest to moje ostatnie słowo w rozwijaniu naszej gminy"

Gmina Krośniewice: Rusza budowa portu multimodalnego. "Nie jest to moje ostatnie słowo w rozwijaniu naszej gminy"

Startuje inwestycja za ponad 65 milionów złotych. W gminie Krośniewice w ciągu dwóch lat powstanie port multimodalny. Pieniądze z podatków znacząco zasilą budżet Gminy Krośniewice,

W miejscowości Krzewie, na zaproszenie Burmistrz Krośniewic Katarzyny Erdman, odbyła się konferencja prasowa w związku z rozpoczęciem robót nad budową terminala lądowego drogowo-kolejowego pod nazwą „Multimodal Terminal Miratrans" w lokalizacji Morawce – Krzewie".

Na spotkanie przybyli: Poseł na Sejm RP Marek Matuszewski, Starosta Powiatu Kutnowskiego Daniel Kowalik, reprezentująca Senatora Przemysława Błaszczyka, Dyrektor Biura Aleksandra Dudkiewicz, Przedstawiciele Rady Miejskiej Krośniewice - Mariola Łukomska i  Krzysztof Trzeciak, Dyrektor ds. Transportu w firmie Miratrans - Kamil Wojciechowski, przedstawicielki głównego wykonawcy MK STELLA – Dyrektor Projektu - Andżelika Pawlak i Menedżer Projektu Ewelina Krygier.

- Jak wiadomo, niektóre towary potrzebują szybkiego transportu. Dlatego terminal taki jak ten, który tu powstanie, zapewni zwiększoną mobilność przewozu dóbr ze wschodniej do zachodniej części Polski. Nieodzownym jest też fakt, że obiekt ten pozwoli na zmniejszenie bezrobocia w tym regionie – mówi Poseł Matuszewski.

- Ta duża inwestycja wpłynie pozytywnie na rozwój nie tylko gminy Krośniewice, ale również całego Powiatu Kutnowskiego. Niezwykle cieszę się z faktu, że Pani Burmistrz Katarzynie Erdman udało się doprowadzić do rozpoczęcia prac nad tym niezwykle istotnym projektem – mówił podczas konferencji Starosta Kutnowski Daniel Kowalik.

- Nie jest to moje ostatnie słowo w rozwijaniu naszej gminy. Dążę do tego, aby gmina Krośniewice stała się takim centrum inwestorów. Mam tego świadomość, jak już jest tu jedna tak duża firma, to za chwilę będzie zainteresowanie innych - podkreśla Burmistrz Krośniewic, Katarzyna Erdman.

Po zabraniu głosu przez zaproszonych gości nastąpiło oficjalne wbicie pierwszej łopaty.

Zobacz materiał filmowy z konferencji: