wersja testowa serwisu

Gmina Łęczyca: Kolejni kierowcy stracili uprawnienia za prędkość

policja-kamizelka

Policjanci łęczyckiej drogówki, dbając o bezpieczeństwo użytkowników dróg, zatrzymali kolejne uprawnienia do kierowania. Na trzy miesiące straciło je aż trzech kierowców, którzy nie zważając na bezpieczeństwo swoje oraz innych, pędzili w terenie zabudowanym ponad 100 km/h. Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość i brawura kierującego mogą być przyczynami zdarzeń drogowych.

24 lipca 2021 roku policjanci wydziału ruchu drogowego czuwając nad bezpieczeństwem użytkownik dróg kontrolowali prędkość pojazdów na drogach powiatu łęczyckiego. W rezultacie mundurowi zatrzymali, aż trzech kierowców, którzy w obszarze zabudowanym pędzili ponad 100 km/h. Wszyscy zostali zatrzymani na terenie miejscowości Karkosy a niechlubnym rekordzistą był 36-latek, który Skodą jechał 117 km/h. 24-latek na liczniku BMW miał 115km/h. Szaleńcza jazda nieodpowiedzialnych kierowców zakończyła się zatrzymaniem uprawnień na trzy miesiące oraz wysokim mandatem.

Policjanci apelują o rozwagę i szczególną ostrożność na drogach oraz przypominają, że nadmierna prędkość i brawura kierującego mogą być przyczynami poważnych w skutkach zdarzeń drogowych.

źródło: KPP w Łęczycy