wersja testowa serwisu

Gmina Łęczyca: Wspólne działania policji i straży rybackiej

261-132371
fot. KPP w Łęczycy

We wtorek, 29 czerwca dzielnicowi z łęczyckiej komendy policji prowadzili wspólne działania z funkcjonariuszami Państwowej Straży Rybackiej. Mundurowi kontrolowali głownie rzeki na terenie gminy Łęczyca pod kątem nielegalnego połowu ryb oraz kłusownictwa.

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy wraz z funkcjonariuszami Państwowej Straży Rybackiej minionej doby przeprowadzili wspólne działania na terenie gminy Łęczyca. Tam mundurowi nadzorem objęli rzeki: Ner i Zian oraz Kanał Królewski pod kątem nielegalnego połowu ryb oraz zwalczania kłusownictwa. W trakcie działań sprawdzali wymagane uprawnienia do połowu, a także czy prowadzony jest z zachowaniem wymiarów ochronnych jak i we właściwych miejscach. Należy pamiętać, że zabrania się połowu ryb w odległości mniejszej niż 50m od budowli i urządzeń hydrotechnicznych piętrzących wodę.

W trakcie działań funkcjonariusze nie ujawnili osób, które swoim działaniem naraziły się na konsekwencje prawne wynikające z ustawy o rybactwie śródlądowym.

Współpraca policjantów z funkcjonariuszami Straży Rybackiej będzie systematycznie kontynuowana. Głównym jej celem jest zapobieganie kłusownictwu, a przede wszystkim prowadzenia profilaktyki w tym zakresie.

źródło: KPP w Łęczycy