wersja testowa serwisu

Gmina Świnice Warckie uczciła rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Gmina świnice Warckie uczciła rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Przedstawiciele Urzędu Gminy Świnice Warckie i Gminny Ośrodek Kultury w Świnicach Warckich uczcili 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, składając chryzantemy na terenie Gminy Świnice Warckie m.in. w miejscach upamiętniających Bohaterów walk o niepodległość Polski, na grobach Żołnierzy – Bohaterów walczących w I i II wojnie światowej, spoczywających na parafialnych cmentarzach.

Akcja związana jest z rządową pomocą skierowaną do właścicieli chryzantem, którzy ponieśli straty w związku z decyzją o zamknięciu cmentarzy w okresie od 31 października do 2 listopada.

Ma ona też charakter symboliczny, a jej celem jest wyrażenie podziękowania dla Bohaterów walczących o odzyskanie niepodległości.

- Pomagając producentom chryzantem upamiętniamy męstwo i poświęcenie przodków, którzy ryzykowali własnym życiem walcząc za umiłowaną Ojczyznę – zaznaczyła Anna Matusiak, z-ca wójta.

Chryzantemy ozdobiły miejsca pamięci - w różnych częściach Gminy Świnice Warckie.

Gmina zawnioskowała do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o chryzantemy i odebrała kwiaty od lokalnych producentów i sprzedawców, za pośrednictwem Biura Powiatowego Łęczyca Łódzkiego Oddziału Regionalnego ARiMR.

Zobacz zdjęcia: