Gmina Widawa: Nie żyje 71-letni kierowca VW, 4-letnie dziecko z Audi śmigłowcem przetransportowane do szpitala. Drogowy koszmar w Zborowie

Gmina Widawa: Nie żyje 71-letni kierowca VW, 4-letnie dziecko z Audi śmigłowcem przetransportowane do szpitala. Drogowy koszmar w Zborowie
KPP Łask

Wracamy do sprawy wypadku do jakiego doszło w poniedziałkowy poranek na ternie gminy Widawa. W miejscowości Zborów doszło do zderzenie dwóch osobówek. Teraz policja przekazuje nieco wiecej informacji na temat okoliczności drogowej tragedii.

Do wypadku doszło o godzinie 9:00 na drodze powiatowej. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów, wynika, że 71-letni mieszkaniec gm. Widawa, który kierował VW, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo doprowadził do zderzenia z jadącą z przeciwnego kierunku 31-letnią kierującą Audi. 

- W wyniku zdarzenia kierujący VW poniósł śmierć na miejscu. W audi oprócz kierującej znajdowało się 4-letnie dziecko oraz 52-letnia kobieta. 4-letni chłopiec został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Łodzi, natomiast 52-letnia kobieta została przewieziona do szpitala w Bełchatowie - przekazuje sierż. sztab. Bartłomiej Kozłowski, z KPP Łask.

Jak dodaje oficer prasowy łaskiej Policji, na miejscu cały czas trwają czynności mające na celu ustalić szczegóły tego tragicznego zdarzenia. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łasku pracują pod nadzorem prokuratora. Kierująca Audi trzeźwa.

Droga jest całkowicie zablokowana. Objazdy dla samochodów osobowych prowadzone są drogami lokalnymi, ciężarówki czekają na możliwość przejazdu. Szacowany czas tych utrudnień do godziny 13.00.

KPP Łask
KPP Łask