wersja testowa serwisu

Gra miejska "Śladami Bitwy nad Bzurą" okiem uczniów "Jedynki"

gt-01

Uczniowie łęczyckiej "Jedynki" w składzie: Kamila Gajewicz, Amelia Konieczna, Wojciech Głodek, Szymon Jasiaczek, Juliusz Zduńczyk i Ryszard Janica wzięli udział w Grze Miejskiej pt. „Śladami Bitwy nad Bzurą" z okazji 80 rocznicy, organizowanej przez Miejską i i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łęczycy.

Celem Gry było przypomnienie wydarzeń związanych z wybuchem II wojny światowej w Łęczycy i toczącej się w jej okolicach Bitwy nad Bzurą, poznanie i utrwalenie historii naszej miejscowości.

Organizatorzy przygotowali bardzo ciekawe zadania do wykonania na terenie naszego miasta. Dotarliśmy na łęczycki cmentarz, rynek, poszukiwaliśmy miejsc pamięci na obrzeżach naszego miasta. Dziewczyny sprawdziły się w roli sanitariuszek, gdyż musiały opatrzeć rany żołnierza. Gasiliśmy też pożar na łęczyckim rynku. To była fantastyczna lekcja historii, która na długo pozostanie w pamięci.